Stary Rynek doczeka się "odświeżenia"

29 listopada 2020, 19:03
fot. archiwum
Władze Gorzowa zaplanowały w 2021 roku prace na Starym Rynku. Wymieniona zostanie kostka brukowa, a fontanna Pauckscha doczeka się renowacji. Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel niespełna 1 mln zł.

W planie inwestycyjnym na 2021 rok znalazła się „Przebudowa Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry. W ramach zadania zostanie wykonana przebudowa nawierzchni Starego Rynku, a także zostaną zamontowane nowe ławki i kosze na śmieci. Chodzi przede wszystkim o wymianę kostki brukowej na placu od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. Oczywiście nie cała kostka zostanie wymieniona, a jej część zostanie ponownie ułożona, ale w nowej technologii. To wszystko ma kosztować 885 tys. zł.

- Nie mogliśmy przeprowadzić prac na Starym Rynku w momencie budowy deptaka, ponieważ inwestycja mająca dofinansowanie ma ściśle określony zakres i charakter. Gdybyśmy zajęli się robotami poza terenem ul. Sikorskiego nawet te 5 metrów dalej, to nie moglibyśmy rozliczyć dofinansowania. Dlatego też chcemy wykorzystać czas, w którym prowadzone są prace wokół katedry i zająć się wymianą kostki – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Ale to nie jedyne prace na Starym Rynku. Jak wynika z planów inwestycyjnych miasta, fontanna Pauckscha doczeka się renowacji. Na ten cel w budżecie zapisano 100 tys. zł. Roboty zakładają wypełnienie ubytków, które pojawiły się w konstrukcji fontanny.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości