Wiadomości

Miasto dołoży brakujące 4,5 mln zł do budowy stadionu

22 października 2020, 13:25
fot. archiwum
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję w sprawie przetargu na budowę stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego. Postępowanie zostanie rozstrzygnięte, a miasto dołoży brakujące 4,5 mln zł. Stadion ma być gotowy do 18 marca 2022 roku.

Miasto przeznaczyło 14 mln zł na budowę stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego, natomiast wszystkie oferty, które wpłynęły do Urzędu Miasta Gorzowa znacznie przekraczały budżet. Najtańszą ofertę złożyła firma Tamex Obiekty Sportowej z Warszawy na kwotę 17 mln 849 tys. zł, następnie firma Gardenia Sport z Warszawy na kwotę 18 mln 228 tys. zł, firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport z Dąbrowy Górniczej 18 mln 391 tys. zł oraz Eversport z Warszawy na kwotę 18 mln 867 tys. zł. Tym samym najtańsza oferta była przekraczała budżet o 3 mln 849 tys. zł,.

Przez ostatni miesiąc urzędnicy wraz z prezydentem Jacek Wójcicki analizowali oferty i zastanawiali się co zrobić w tej sytuacji – ponownie unieważnić przetarg czy dołożyć brakującą kwotę i wybrać wykonawcę. W czwartek 22 października prezydent Jacek Wójcicki poinformował, że przetarg zostanie rozstrzygnięty.

- Od wielu lat czekaliśmy na to, aby inwestycje w sporcie ruszyły. Znaleźliśmy pieniądze i kwota ponad 4,5 mln zł, którą dołożymy pozwoli na rozstrzygnięcie przetargu. Mam nadzieję, że ta inwestycja zostanie zrealizowana w jak najszybszym czasie - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jak się okazało, do realizacji prac nie została wybrana najtańsza firma. Wszystko przez to, że kryterium oceny ofert była nie tylko cena, ale również termin realizacji oraz okres gwarancji. W takcie badania ofert okazało się iż najkorzystniejszy bilans punktów ma firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport z Dąbrowy Górniczej, która zaoferowała za realizację inwestycji 18 mln 391 tys. zł.

Jak informuje wykonawca, stadion powstanie do 18 marca 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości