Nowoczesny park handlowy Shop City na wyjeździe z Gorzowa [zdjęcia]

22 listopada 2020, 15:00, ak
fot. Shop City
W 2021 roku ruszy budowa nowoczesnego parku handlowego Shop City przy ul. Walczaka. Na terenie parku znajdą się dwa markety spożywcze, w tym hipermarket Selgros. A także stacja paliw, sklep budowlano-ogrodniczy czy małe magazyny z biurami.

Portal gorzowianin.com wielokrotnie informował o tym, że na terenie przy ul. Walczaka, Jedwabniczej i Silwanowskiej ma powstać park handlowy. Teraz znamy więcej szczegółów tej inwestycji oraz dotarliśmy do najnowszych wizualizacji.

Park handlowy pod nazwą Shop City powstanie przy ul. Walczaka na działkach o łącznej powierzchni 143 336 m.kw., objętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego który umożliwia realizację wielkopowierzchniowego obiektu handlowego o powierzchni całkowitej 22 223 m.kw. z parkingiem zapewniającym 876 miejsc parkingowych.

Na terenie Shop City powstanie hipermarket Selgros o powierzchni ponad 13 tys. m.kw. W sklepie będzie można kupić 40 tys. artykułów spożywczych i przemysłowych. A także Retail Park o powierzchni 12,6 m.kw., sklep budowlano-ogrodniczy o pow. 13 tys. m.kw., centrum rozrywki o pow. 4 tys. m.kw., market o pow. 4,4 tys. m.kw. oraz stacja paliw. W planach jest również budowa małych magazynów z biurami.

Wjazd na teren nowoczesnego parku handlowego będzie możliwy z ronda na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Fieldorfa-Nila. Dwupasmowe rondo powstanie w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22. Dalej, co widać na wizualizacji, zostanie wybudowana nowa droga przy ul. Jedwabniczej, która będzie prowadzić za tyłami parku handlowego i osiedla Magnolia Park do skrzyżowania z ul. Zawackiej. Co istotne, do Shop City dojedziemy również tramwajem, ponieważ rozbudowa DK22 zakłada również wydłużenie linii tramwajowej do ul. Fieldorfa-Nila.

Budowa gorzowskiego Shop City ruszy w 2021 roku, w momencie kiedy wykonawca rozbudowy DK22 rozpocznie prace przy ul. Walczaka. Nowy park handlowy powinien zostać oddany do użytku w 2022 roku.

Koncepcja zagospodarowania wykorzystuje formułę „power centers”, czyli nowoczesnych parków handlowych zlokalizowanych w centrach miast, na ich skraju lub pod nimi, przy dużych skupiskach ludzkich oraz ważnych węzłach komunikacyjnych, które obsłużą mieszkańców zarówno miast, jak i okolicznych powiatów. Celem jest zapewnienie klientom dostępu do nowoczesnej i wszechstronnej oferty handlowej. Inwestorem jest firma SHOPP.CITY S.A. tworząca nowoczesne parki handlowe, miejsca codziennych zakupów i spotkań, które na stałe wpisują się w krajobraz handlowy dużych aglomeracji miejskich oraz okolicznych miejscowości.

Fotoreportaż


1/6 Park handlowy Shop City

1/6 Park handlowy Shop City

2/6 Park handlowy Shop City

2/6 Park handlowy Shop City

3/6 Park handlowy Shop City

3/6 Park handlowy Shop City

4/6 Park handlowy Shop City

4/6 Park handlowy Shop City

5/6 Park handlowy Shop City

5/6 Park handlowy Shop City

6/6 Park handlowy Shop City

6/6 Park handlowy Shop City

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->