Remont zabytkowej willi ruszył pełną parą [zdjęcia]

20 listopada 2020, 17:12, red
fot. Zachodnia Izba Przemysłowa-Handlowa
Firma z podgorzowskiej Kłodawy zajmuje się remontem zabytkowej willi Jaehnego. Wokół budynku rozstawiono właśnie rusztowanie, które pozwoli rozpocząć demontaż dachu. Natomiast w środku trwają prace wyburzeniowe i porządkowe. Prace warte 9 mln 495 tys. zł powinny potrwać do 7 grudnia 2021 roku.

Zabytkowa willa Jaehnego od wielu lat stała pusta i niszczała. Wcześniej mieścił się tam komisariat policji wraz z tzw. "dołkiem" w piwnicach. Teraz w opuszczonym budynku powstanie Regionalne Centrum Przedsiębiorczości. Wszystko dzięki temu, że władze Gorzowa sprzedały Zachodniej Izbie Przemysłowo-Handlowej obiekt z 99-procentową bonifikatą. Tym samym nieruchomość wyceniona na 1 mln 64 tys. zł została sprzedana za zaledwie 10 tys. 640 zł.

W październiku Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa podpisała umowę z generalnym wykonawcą prac modernizacyjnych, firmą Drew-Plast Dariusz Mazowiecki z Kłodawy. Natomiast w połowie listopada ruszyły pierwsze roboty.

Obecnie wokół budynku zostało ustawione rusztowanie, które pozwoli rozpocząć demontaż dachu. Natomiast w środku prowadzone są prace wyburzeniowe i porządkowe. Firma Drew-Plast Mazowiecki zajmie się przebudową i zmianą sposobu użytkowania istniejącego budynku dawnej willi z funkcji biurowej na funkcję biurowo-usługową wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.

Na powierzchni blisko 800 metrów2 powstaną m.in. nowoczesne pomieszczenia biurowe, multimedialne sale konferencyjne i szkoleniowe, przestrzeń coworkingowa, boxy do prywatnych spotkań biznesowych oraz część rekreacyjna do networkingu.

Wykonawca zobowiązał się do realizacji całej inwestycji w ciągu 14 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli do 7 grudnia 2021 roku.

Fotoreportaż


1/3 Remont willi Jaehnego

1/3 Remont willi Jaehnego

2/3 Remont willi Jaehnego

2/3 Remont willi Jaehnego

3/3 Remont willi Jaehnego

3/3 Remont willi Jaehnego

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości