Będzie drugi wjazd na os. Europejskie

21 listopada 2020, 16:57
fot. archiwum
Miasto doszło do porozumienia z deweloperem i już w przyszłym roku zostanie wybudowany drugi wjazd na os. Europejskie. Chodzi o drogę dojazdową z ronda Europejskiego, czyli od ul. Myśliborskiej do Londyńskiej. Inwestycja ma kosztować 1,2 mln zł.

Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Na terenie byłego poligonu nowe bloki mieszkalne rosną dosłownie jak grzyby po deszczu. Dlatego też dla osób, które decydują się tam mieszkać, ważna jest infrastruktura i dojazd do miasta.

Niestety do tej pory na os. Europejskie był tylko jeden wjazd z ronda Szczecińskiego, chociaż od 2018 roku było gotowe nowe rondo Europejskie z którego miał prowadzić drugi wjazd na osiedle. Niestety wykonawca przebudowy ul. Myśliborskiej nie mógł wybudować drogi łączącej rondo z osiedlem, ponieważ jest to teren prywatny dewelopera. Dlatego też miasto musiało dojść do porozumienia z deweloperem.

W międzyczasie została również przygotowana dokumentacja projektowa wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnej zezwalającej na realizację inwestycji drogowej dla zadania "Budowa ulicy pomiędzy ul. Myśliborską, ul. Londyńską i ul. Haską".

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich mieszkańców os. Europejskiego. W budżecie miasta na 2021 rok została zapisana inwestycja pod nazwą „Budowa ulicy pomiędzy ul. Myśliborską i Londyńską”. Miasto zamierza przeznaczyć na budowę nowej drogi 1,2 mln zł.

W ramach inwestycji zostanie wykonany fragment ul. Haskiej od ul. Myśliborskiej w kierunku ul. Londyńskiej oraz zostanie wybudowany brakujący odcinek pomiędzy rondem Europejskim, a ul. Londyńską.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości