Wiadomości

Trwa budowa podziemnych śmietników na Kwadracie

18 listopada 2020, 09:28
fot. Urząd Miasta Gorzowa
W ciągu najbliższych tygodni przy ul. 30 Stycznia koło Kwadratu zostaną wybudowane nowoczesne podziemne pojemniki. Mają one przede wszystkim poprawić nie tylko efektywność segregowania, ale przede wszystkim estetykę otoczenia. Sześć podziemnych pojemników zastąpi aż 46 zwykłych kubłów na odpady.

Od dłuższego czasu Związek Celowy Gmin MG-6 szykował się do realizacji inwestycji, w ramach której na terenie Gorzowa i okolicznych gmin zostaną wybudowane podziemne i półpodziemne pojemniki na odpady. Teraz plan w końcu wszedł w życie i na Kwadracie prowadzone są prace w ramach zadania „Budowa wraz z wyposażeniem pojemników podziemnych przy ul. 30 Stycznia w Gorzowie”. Inwestycją zajmuje się firma Polbin Nowoczesne Śmietniki.

Wykonawca prowadzi obecnie intensywne prace przy budowie sześciu pojemników podziemnych od strony Kwadratu, a dokładnie w rejonie skrzyżowania ul. 30 Stycznia i Dąbrowskiego. Ciężki sprzęt wykopał już głęboki dół, ponieważ betonowe silosy będą całkowicie schowane pod ziemią. Ponad powierzchnię chodnika będzie wystawać jedynie wrzutnia odpadów, a dojście do niej zostanie wykonane z kostki kamiennej.

Wśród sześciu pojemników podziemnych znajdą się: dwa pojemniki na odpady zmieszane i resztkowe oraz po jednym na papier, plastik, szkło oraz odpady bio. Śmieci z pojemników podziemnych będą obierane przez specjalistyczny pojazd. Co istotne, sześć pojemników podziemnych zastąpi aż 46 zwykłych kubłów o pojemności 1100 litrów, które są zlokalizowane obecnie przy ul. 30 Stycznia, Chrobrego oraz Dąbrowskiego. Tym samym z dużego obszaru przestrzeni miejskiej zostaną usunięte nieestetyczne kontenery i zastąpione sześcioma małogabarytowymi kioskami wrzutowymi. Prace powinny zakończyć się jeszcze w listopadzie lub najpóźniej na początku stycznia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości