• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Co na 11 listopada w Gorzowie?

9 listopada 2020, 17:02
fot. archiwum
11 listopada siedziba Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego zostanie oświetlona w biało-czerwonych barwach, a na tramwajach będą powiewać polskie flagi. W samo południe, przy pomniku Piłsudskiego zostanie odśpiewany hymn państwowy.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, tegoroczne obchody Święta Niepodległości zostały ograniczone do minimum, a większość wydarzeń odbędzie się w sieci. Jednak pomimo wszystko, prezydent Jacek Wójcicki w towarzystwie przewodniczącego gorzowskiej Rady Miasta Jana Kaczanowskiego, złoży kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Natomiast przez cały dzień 11 Listopada, tramwaje Miejskiego Zakładu Komunikacji będą przyozdobione biało-czerwonymi flagami. Natomiast w godz. 18-22 na frontowej elewacji budynku Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego, pojawi się specjalna iluminacja, w kolorach białym i czerwonym. Z kolei wydarzenia przygotowane przez miejskie instytucje kultury odbędą się on-line.

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak weźmie udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, Parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski, ul. Pluty 7 - godzina 10:30.

O godzinie 12:00 - rozpocznie się Odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej Polski, w ramach akcji ogólnopolskiej „Niepodległa do Hymnu 2020”, złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Filharmonia Gorzowska

Transmisja internetowa „Symfonicznego koncertu niepodległościowego”. W koncercie będzie można uczestniczyć za pośrednictwem kanału YouTube oraz na facebookowym profilu Filharmonii Gorzowskiej. Transmisja koncertu rozpocznie się 11 listopada o godzinie 19.00, a nagranie będzie dostępne przez kolejne 24 godziny. Natomiast dla młodszych mieszkańców od 20 listopada zostanie udostępnione online nagranie „Niepodległościowa Akademia Muzyki” – w programie m.in. wiązanka pieśni patriotycznych.

Teatr im. Juliusza Osterwy

Teatr przedstawi on-line cykl „Miasto Mieszkańcom”, czyli prezentację spektakli ze swojego repertuaru. 11 listopada od godziny 16.00 dwukrotnie zostanie zaprezentowany spektakl „A mury runą”, natomiast od 12 do 15 listopada odbędzie się pięć prezentacji spektaklu „Tango Piazzolla – Marzenie”. Szczegółowy harmonogram emisji będzie dostępny na stronie internetowej teatru.

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta

Muzeum do 15 listopada prowadzi akcję: „Mamy Niepodległą!”, we współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Codziennie poza 11 listopada przed oficyną przy ul. Warszawskiej 35, w godz. 10-16 będzie dostępny punkt dystrybucji i wysyłki nieodpłatnych kartek o tematyce niepodległościowej. Ponadto osoby, które odwiedzą punkt dystrybucji, otrzymają biało-czerwone flagi, przekazane przez wojewodę lubuskiego.

Muzeum przygotowuje również materiał filmowy z wystawy modeli pojazdów militarnych, która zorganizowana we współpracy ze Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego jest gotowa w Spichlerzu. Materiał zostanie udostępniony w mediach społecznościowych.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta

We wtorek 10 listopada gorzowska bilioteka na swoim kanale YouTube udostępni najciekawsze fragmenty koncertu pt.: „Z ziemi włoskiej do Polski”, w wykonaniu Aleksandra Kaczuk-Jagielnika (baryton) i Michała Skowronka (fortepian).

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości