Wiadomości

Sprawdziliśmy, co z niedzielną giełdą

6 listopada 2020, 12:32
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości dopytują się czy w niedzielę giełda przy ul. Szczecińskiej pozostanie otwarta. Wszystko przez to, że od soboty wchodzą nowe obostrzenia. Zarządca giełdy, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji podkreśla, że najbliższa giełda odbędzie się, ale nie wiadomo czy tak samo będzie za tydzień.

Od soboty 7 listopada zaczynają obowiązywać nowe restrykcje w związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19. Wśród nowych obostrzeń jest m.in. zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (otwarte pozostaną jedynie sklepy z artykułami spożywczymi, drogerie, apteki czy też punkty usługowe), natomiast w sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych.

W związku z tym, mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości dopytują się czy w niedzielę 7 listopada giełda przy ul. Szczecińskiej pozostanie otwarta. - Co z niedzielną giełdą? Będzie czynna, coś wiecie? - dopytują się czytelnicy portalu gorzowianin.com.

Warto przypomnieć, że przy ul. Szczecińskiej funkcjonują dwie giełdy. Ta po lewej stronie, na utwardzonym terenie obok Metalowca należy do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie, natomiast ta po prawej stronie, gdzie jest nieutwardzony teren do prywatnej firmy.

Skontaktowaliśmy się w sprawie niedzielnej giełdy z OSiRem. - W tą niedzielę 8 listopada giełda na pewno będzie otwarta. Nie chcemy podejmować decyzji o zamknięciu na ostatnią chwilę i stawiać naszych przedsiębiorców pod ścianą. Natomiast nie wiadomo co z giełdą 15 listopada. Nie wykluczamy, że wówczas może być zamknięta. Wszystko zależy od sytuacji w kraju i tego czy zostanie wprowadzona narodowa kwarantanna. Analizujemy sytuację na bieżąco i jesteśmy w stałym kontakcie z prezydentem Jackiem Wójcickim – mówi Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości