Wiadomości

Budujemy halę!? 85% gorzowian jest na TAK.

8 listopada 2020, 11:27, red
Zdecydowana większość gorzowian, bo aż 85% zgodziła się z argumentami przedstawionymi w artykule pt. „Czy Gorzów w końcu wybuduje halę? Jak nie teraz, to nigdy!”Kibice sportu, ale również sympatycy kultury w naszym mieście od dawna czekają na wbicie pierwszej łopaty pod budowę nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Prezydent Jacek Wójcicki i Rada Miasta Gorzowa mają zdecydowane zielone światło od mieszkańców! Budujemy!

W ankiecie przeprowadzanej na portalu gorzowianin.com w dniach 1-7 listopada 2020 wzięło udział 1000 użytkowników portalu. Na pytanie Czy jesteś za budową hali widowiskowo-sportowej?, ponad 85% odpowiedziało, że jest zdecydowanie za i czeka na rozpoczęcie budowy od dawna.

Tylko niespełna 9,9% mieszkańców uważa, że w Gorzowie nie jest potrzebna nowa hala, a 5,1% ankietowanych uznało, że jest to temat, który ich nie interesuje. Podane wyżej liczby wyraźnie wskazują, że mieszkańcy Gorzowa nie mogą doczekać się rozpoczęcia budowy, a kibice chcą oglądać zmagania swoich ulubionych drużyn sportowych w komfortowych warunkach na miarę XXI wieku. Gorzów nadal pozostaje jedynym miastem wojewódzkim w Polsce bez hali z prawdziwego zdarzenia, w takiej w której można gościć drużyny w europejskich pucharach, czy też spotkania reprezentacji Polski w koszykówce, piłce ręcznej, czy siatkówce.

Ankieta

Czy jesteś za budową hali widowiskowo-sportowej

  • Tak, czekam na to od dawna85.03%
  • Nie, nie potrzebna nam jest nowa hala9.88%
  • Nie interesuje mnie to5.09%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1002

Przypomnijmy, że hala - według koncepcji architektonicznej - ma mieć 5 027 miejsc, w tym około 2 600 stałych dla kibiców. Będzie posiadać dodatkową rozkładaną trybunę, pozwoli to pomieścić w hali ponad 5 000 widzów. Hala będzie wykorzystywana do koncertów. Dzięki temu, że sala treningowa została tak zaplanowana, by w razie potrzeby służyć za scenę poprzez rozsuwaną ścianę. Wtedy na koncertach mogłaby pomieścić się ponad 7 tysięcy widzów. To pozwoli nie tylko cieszyć się z imprez sportowych rangi spotkań międzynarodowych, ale też koncertów renomowanych zespołów światowego formatu. Na takie koncerny, czy wydarzenia sportowe nie trzeba będzie już jechać do Zielonej Góry, Szczecina, czy Poznania. To będzie tu, u nas, na miejscu!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości