Obława na dziki w parku Górczyńskim

29 września 2020, 17:27, ak
fot. czytelnik Marcin
We wtorkowe popołudnie w parku Górczyńskim pojawiło się stado dzików. Na miejsce została wezwana specjalna firma, której zadaniem jest przepędzenie z terenu parku lochy z małymi dzikami. Całą akcję zabezpiecza policja.

Portal gorzowianin.com otrzymał we wtorkowe popołudnie 29 września informacje od czytelników o obławie, która ma trwać w parku Górczyńskim, ponieważ na miejscu jest policja. - Jakaś akcja w parku Górczyńskim. Obie jezdnie ul. Górczyńskiej są zablokowane. Po parku krąży policja - napisał czytelnik Mariusz. - Nie pozwalają przejść koło parku. Na miejscu są dwa policyjne radiowozy - relacjonuje czytelnik Marcin.

Jak się okazało, w parku jest prowadzona rzeczywiście obława, ale na… dziki. Wszystko przez to, że po godz. 16 w parku Górczyńskim pojawiła się locha z młodymi dzikami.

- Firma wynajęta przez miasto przegania dziki z parku Górczyńskiego. Natomiast policjanci zabezpieczają teren parku i zamknęli ruch przy ul. Górczyńskiej od ronda Gdańskiego w kierunku ronda Niepodległości. Wszystko po to, aby nie doszło do tragedii i żaden z kierowców nie uderzył w dzika, który może wybiec z parku - komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości