Kiedy ruszy sezon grzewczy?

26 września 2020, 12:00, ak
Pogoda w najbliższych dniach nie będzie nas rozpieszczać, a co za tym idzie w naszych mieszkaniach będzie po prostu zimno. W związku z tym do gorzowskiej elektrociepłowni trafiają już pierwsze wnioski o uruchomienie centralnego ogrzewania.

Nie ma z góry ustalonych terminów, kiedy ogrzewanie ruszy zostanie włączone. Każdy decyduje teraz samodzielnie. W spółdzielniach decyduje o tym kierownictwo, we wspólnotach zarządca, a w ADM-ach - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. W podjęciu decyzji o włączeniu ogrzewania „pomagają” też telefony od mieszkańców.

Istnieją jednak pewne normy, aby myśleć o uruchomieniu ogrzewania. Przyjmuje się, że centralne ogrzewanie można włączyć w momencie, kiedy przez co najmniej trzy dni z rzędu temperatura powietrza spada poniżej 10 stopni Celsjusza, a w mieszkaniach poniżej 16 stopni. Według prognoz w niedzielę 27 września w Gorzowie ma być 11 stopni Celsjusza w dzień, natomiast w nocy zaledwie 8 stopni powyżej zera.

Jak się okazuje, pierwsi mieszkańcy zaczynają już marznąć w swoich domach i zgłaszają potrzebę uruchomienia centralnego ogrzewania. - PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim jest przygotowana do sezonu grzewczego. Proces uruchomienia i wyłączenia ogrzewania odbywa się na wniosek właściciela lub administratora budynku. Na chwilę obecną wpłynęło do nas sześć wniosków od wspólnot mieszkaniowych administrowanych przez miejskie ADM-y oraz od Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Dąbrowskiego. Nie trzeba spełniać dodatkowych warunków. Temperatura powietrza nie ma na to wpływu - opowiada Agnieszka Dietrich, rzecznik prasowy PGE Energia Ciepła.

To oznacza, że już w najbliższych dniach do tych budynków „popłynie” ciepło. Jeżeli też zaczynacie marznąć w swoich mieszkaniach, to możecie również skontaktować się ze swoim zarządcą i poprosić, aby ten zwrócił się do gorzowskiej elektrociepłowni z wnioskiem o uruchomienie centralnego ogrzewania.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości