Wiadomości

Podwyżki na gorzowskiej giełdzie

29 lipca 2020, 10:35, red
fot. archiwum
Od niedzieli 2 sierpnia osoby wybierające się na gorzowską giełdę będą musiały zapłacić więcej za parking. OSiR podwyższył stawkę za pozostawienie auta na płatnym parkingu z 2 zł do 5 zł od samochodu.

Giełda przy ul. Szczecińskiej i Złotego Smoka przyciąga co niedzielę tłum ludzi z całego regionu, nie tylko mieszkańców Gorzowa czy z powiatu gorzowskiego, ale również z powiatu myśliborskiego, sulęcińskiego, międzyrzeckiego, słubickiego czy nawet czarnkowsko-trzcianeckiego i międzychodzkiego. Sam teren giełdy Teren giełdy jest podzielony na dwie części - ta po lewej stronie na betonowym placu przed budynkiem Metalowca należy do Ośrodka Sportu i Rekreacji, natomiast po prawej stronie na nieutwardzonym terenie do prywatnego inwestora.

Od niedzieli 2 sierpnia osoby wybierające się na giełdę i zostawiające swoje auta na parkingu, którym administruje OSiR muszą liczyć się ze wzrostem opłat za parkowanie. Do tej pory było to 2 zł, natomiast od niedzieli będzie to już 5 zł za samochód. Jak przyznaje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, podwyżek za parking na giełdzie nie było od blisko 20 lat. Powodem wzrostu opłat za parkowanie jest m.in. opłacenie pracowników, którzy pilnują parkingu czy też utrzymanie terenu, który raz na kilka miesięcy trzeba równać.

Jednak to nie jedyne podwyżki, jakie zostały wprowadzone w ostatnim czasie. Z tymi musieli również liczyć się handlujący, którzy chcieli, aby OSiR pozostał administratorem giełdy i nie oddawał w dzierżawę terenu prywatnemu inwestorowi.

Od lipca wzrósł miesięczny abonament dla handlujących. Do tej pory osoby sprzedające na giełdzie płaciły 100 zł, czyli 25 zł za jedną giełdę. Natomiast teraz na opłata wzrosła do 200 zł, czyli po 50 zł za jedną niedzielę.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości