Wiadomości

Zastrzelił instruktorkę na strzelnicy. Rusza proces zabójcy

14 czerwca 2020, 13:30, red
fot. archiwum
W poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie Maksymiliana S., który zastrzelił instruktorkę na strzelnicy w Nietoperku i próbował zabić jej męża. Mężczyźnie grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Do tragedii doszło 14 czerwca 2019 roku w centrum strzeleckim w Nietoperku w powiecie międzyrzeckim. Maksymilian S. zastrzelił 42-letnią instruktorkę i próbował zabić jej męża, emerytowanego policjanta. Mężczyzna najpierw oddał kilka strzałów do tarczy, a następnie otworzył ogień w kierunku instruktorki.

Maksymilian S. oddał trzy strzały do instruktorki Katarzyny Ch., kobieta została ranna w głowę i klatkę piersiową. Nie miała szans na przeżycie. 24-latek próbował również zabić męża kobiety, ale pistolet się zaciął. Wówczas pan Andrzej, obezwładnił napastnika.

W poniedziałek 15 czerwca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie, rok od tragedii ruszy w końcu proces zabójcy. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa, grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie. Maksymilian S. nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że strzelił, ponieważ się czegoś wystraszył. Z kolei biegli ustalili, że 24-latek był poczytalny i wiedział co robi. A do tego jest uzależniony od gier komputerowych typu "strzelanki".

Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna miał planować więcej morderstw. Maksymilian S. po zabiciu instruktorki i jej męża miał zabrać broń ze strzelnicy, aby zabić kolejne osoby. Jeden z mieszkańców wsi, w której mieszkał 24-latek opowiadał, że mężczyzna groził, że zabije księdza oraz 50 innych parafian.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości