Wiadomości

Obywatelskie zatrzymanie kierowcy pod wpływem marihuany

12 czerwca 2020, 12:09, red
fot. facebook/wypadkigorzow
Mieszkańcy Gorzowa zatrzymali w czwartkowe popołudnie kierującego audi, który był pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W czwartkowe popołudnie 11 czerwca po godz. 17 doszło do obywatelskiego zatrzymania kierowcy audi przy ul. Warszawskiej. Mieszkańcy Gorzowa podejrzewali, że kierujący audi jadący od strony Czechowa w kierunku ronda Santockiego może być pijany lub pod wpływem środków odurzających. Po uniemożliwieniu dalszej jazdy kierowcy, wezwali na miejsce policję.

- Świadkowie zatrzymali kierowcę do przybycia na miejsce policyjnego patrolu. Wcześniejsza jazda mężczyzny miała wskazywać, że może być pod wpływem alkoholu. Jednak policyjny alkomat wykazał 0,0 promila, natomiast mężczyzna zachowywał się nieracjonalnie i nie potrafił odpowiedzieć logicznie na zadane pytania. Dlatego też został wykonany test na obecność środków odurzających, który wykazał że kierowca jest pod działaniem marihuany – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem środków odurzających. Grozi mu do 2 lat więzienia. Oprócz tego, w środę 10 czerwca i czwartek 11 czerwca policjanci zatrzymali kilku kierowców pod wpływem alkoholu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości