Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Po pijaku uciekał przed policją

8 czerwca 2020, 11:48, red
fot. Lubuska policja
W nocy z piątku na sobotę gorzowscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierującego volkswagenem. Mężczyzna jednak zaczął uciekać przed policjantami. Po krótkim pościgu udało się zatrzymać 38-latka. Okazało się, że jest kompletnie pijany. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu.

W nocy z piątku 5 czerwca na sobotę 6 czerwca dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic na Zawarciu ma poruszać się nietrzeźwy kierowca volkswagena passata. Na miejsce został wysłany patrol, który nie znalazł wskazanego pojazdu.

Policjanci kilka minut później zauważyli poszukiwanego volkswagena przy ul. Chrobrego w centrum Gorzowa. Kierowca na widok radiowozu ruszył z miejsca i zaczął uciekać.

- Policjanci włączyli sygnały błyskowe i dźwiękowe, ale mężczyzna nie reagował. Pościg zakończył się przy ul. Słowackiego, gdzie policjantom udało się zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę. 38-letni mieszkaniec Gorzowa był nietrzeźwy, miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Nie dość, że mężczyzna był kompletnie pijany, to okazało się, że ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. 38-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do sądowego zakazu oraz niezatrzymania do policyjnej kontroli. Sąd Rejonowy w Gorzowie przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 38-latka na trzy miesiące. Grozi mu do pięciu lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości