Wiadomości

Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Po pijaku uciekał przed policją

8 czerwca 2020, 11:48, red
fot. Lubuska policja
W nocy z piątku na sobotę gorzowscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierującego volkswagenem. Mężczyzna jednak zaczął uciekać przed policjantami. Po krótkim pościgu udało się zatrzymać 38-latka. Okazało się, że jest kompletnie pijany. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu.

W nocy z piątku 5 czerwca na sobotę 6 czerwca dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic na Zawarciu ma poruszać się nietrzeźwy kierowca volkswagena passata. Na miejsce został wysłany patrol, który nie znalazł wskazanego pojazdu.

Policjanci kilka minut później zauważyli poszukiwanego volkswagena przy ul. Chrobrego w centrum Gorzowa. Kierowca na widok radiowozu ruszył z miejsca i zaczął uciekać.

- Policjanci włączyli sygnały błyskowe i dźwiękowe, ale mężczyzna nie reagował. Pościg zakończył się przy ul. Słowackiego, gdzie policjantom udało się zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę. 38-letni mieszkaniec Gorzowa był nietrzeźwy, miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Nie dość, że mężczyzna był kompletnie pijany, to okazało się, że ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. 38-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do sądowego zakazu oraz niezatrzymania do policyjnej kontroli. Sąd Rejonowy w Gorzowie przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 38-latka na trzy miesiące. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości