Pijany kierowca autobusu wiózł pasażerów. Miał 3 promile alkoholu

10 czerwca 2020, 10:04, red
fot. archiwum
We wtorkowy wieczór mieszkańcy Wojcieszyc uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy autobusu PKS z Gorzowa, który był pod wpływem alkoholu. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. W organizmie miał 3 promile alkoholu.

Wszystko działo się we wtorkowy wieczór 9 czerwca w podgorzowskich Wojcieszycach. Około godz. 20.30 dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańców Wojcieszyc, że kierowca autobusu PKS z Gorzowa może być nietrzeźwy. Autobusem podróżowali pasażerowie. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.

- Mieszkańcy wykazali się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy autobusu, którego jazda wskazywała, że jest pod wpływem alkoholu. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że 46-letni mężczyzna jest pijany. Miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do wytrzeźwienia oraz przeprowadzenia czynności procesowych – komentuje Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

46-latek musi liczyć się z konsekwencjami za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, w tym z utratą pracy. Grozi mu również do 2 lat więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu oraz utrata prawa jazdy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości