Wiadomości

Pijany kierowca autobusu wiózł pasażerów. Miał 3 promile alkoholu

10 czerwca 2020, 10:04, red
fot. archiwum
We wtorkowy wieczór mieszkańcy Wojcieszyc uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy autobusu PKS z Gorzowa, który był pod wpływem alkoholu. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. W organizmie miał 3 promile alkoholu.

Wszystko działo się we wtorkowy wieczór 9 czerwca w podgorzowskich Wojcieszycach. Około godz. 20.30 dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańców Wojcieszyc, że kierowca autobusu PKS z Gorzowa może być nietrzeźwy. Autobusem podróżowali pasażerowie. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.

- Mieszkańcy wykazali się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy autobusu, którego jazda wskazywała, że jest pod wpływem alkoholu. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że 46-letni mężczyzna jest pijany. Miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do wytrzeźwienia oraz przeprowadzenia czynności procesowych – komentuje Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

46-latek musi liczyć się z konsekwencjami za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, w tym z utratą pracy. Grozi mu również do 2 lat więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu oraz utrata prawa jazdy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości