Wiadomości

Czy przepłacasz za polisę? Sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie OC

28 maja 2020, 13:35
Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license
Polisy komunikacyjne potrafią znacznie różnić się od siebie ceną. Wysokość kosztów uzależniona jest od wielu czynników. Niejednokrotnie zdarzy się, że osoba, która posiada identyczny samochód, zakupi ubezpieczenie w o wiele niższej cenie nawet do 1000zł. Z czego to wynika? Ile obecnie kosztuje ubezpieczenie OC? Gdzie szukać OC pojazdu online? Tego dowiesz się z treści niniejszego artykułu.

Co wpływa na wysokość i ile kosztuje ubezpieczenie OC?

Zgodnie z art. 34 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, na każdego właściciela samochodu nałożony został obowiązek posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Zatem praktycznie każde OC pojazdu online będzie chronić dokładnie w ten sam sposób. Ale nie każde OC posiada takie same dodatki, które często wliczone są już w cenę. Nie należy więc sugerować się wyłącznie ceną - wyjaśniają eksperci firmy Beesafe.

Oczywiście zakres ochrony od odpowiedzialności cywilnej nie jest uzależniony od ubezpieczyciela, a określają go odgórnie wyznaczone przepisy. Ale już na wysokość polisy ma wpływ wiele indywidualnych danych kierowcy: wiek, doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, historia OC, wykonywany zawód, a także rodzaj prowadzonego pojazdu. Przy obliczaniu konkretnej kwoty, należy uwzględnić również szereg czynników wynikających z samej specyfikacji samochodu. Należą do nich: marka i model samochodu, aktualny przebieg, częstotliwość korzystania z pojazdu, rok produkcji i pojemność silnika.

Ponadto im młodszy i im krócej właściciel ma prawo jazdy, tym wyższa będzie cena jego składki. Jednak z każdym kolejnym rokiem doświadczenia przy równoczesnym braku szkód, zwiększać się będą także zniżki. Najniższą cenę otrzymają z reguły osoby posiadające rodzinę, a szczególnie dzieci. Poza tym niektóre zawody, np. niektóre grupy zawodowe płacą w zróżnicowanych stawkach. Pracownicy działu IT płacą OC dużo większe, niż budowlańcy czy nauczyciele.

Oblicz ile kosztuje ubezpieczenie OC bez wychodzenia z domu!

W jaki sposób wyszukać najkorzystniejszą polisę? Wystarczy poszukać odpowiedzi na to pytanie w Internecie. Jednakże w sieci dostępnych jest masa kalkulatorów obliczających wysokość składki OC. Możesz wyliczyć koszty bez wychodzenia z domu, jednak który formularz wybrać? Nie warto ograniczać się do jednego wyboru, tylko sprawdzić cenę wraz z pakietami, które są oferowane. Może się okazać, że za kilka złotych więcej, dostaniemy dodatki o wartości znacznie przekraczającej różnicę w cenie samej polisy.

Warto wskazać, że bardzo często różne portale wyliczające OC podają jedynie przybliżoną kwotę. Warto więc korzystać z możliwości jakie daje internet i sprawdzić kalkulator OC. Wystarczy, że podasz kilka danych osobowych, takich jak data urodzenia, czy miejsce zamieszkania, a po kilku chwilach otrzymasz zróżnicowaną i dokładną listę ubezpieczycieli komunikacyjnych.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu OC?

Ubezpieczyciele zawsze preferują kierowców jeżdżących bezpiecznie. Zniżkami nagradzani są bowiem kierowcy, którzy nie mieli wypadku, natomiast wyższe kwoty będą dotyczyć tych, którzy mają na swoim koncie poniesione szkody. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź poniższy link: https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-ubezpieczenie-samochodu/

Warto pamiętać, że wyznacznikiem ceny OC nie jest wielkość zniżek przyznawanych kierowcy, a wysokość składki podstawowej. Może zdarzyć się, że zniżki będą wysokie, tak samo jak stawka podstawowa. W tym momencie nie jest to tania oferta, gdyż wraz z utratą zniżki kwota OC będzie dwukrotnie większa niż w innym towarzystwie. Należy mieć to na uwadze, aby nie podpisać mniej korzystnej umowy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości