Wiadomości

Na stacjach paliw wciąż jest tanio!

19 maja 2020, 11:24
Tak tanio nie było od ponad 10 lat. Średnia cena benzyny bezołowiowej 95-oktanowej jest o ponad 25 procent niższa niż przed rokiem. Jak podaje serwis e-petrol.pl, ostatni raz z tak niskimi cenami benzyny mieliśmy do czynienia w pierwszej połowie 2009 r.

Kierowcy kolejny tydzień z rzędu mogli cieszyć się z niższych cen paliw na stacjach. W dalszej obniżce kosztów tankowania nie przeszkodził nawet wzrost cen na rynku hurtowym, bo w walce o klienta właściciele stacji zrezygnowali z części marży – informuje e-petrol.pl

Na gorzowskim rynku w ubiegłym tygodniu cena litra benzyny bezołowiowej spadła do 3,69 zł. Kilkanaście groszy więcej musieliśmy zapłacić za litr oleju napędowego. Tak było kilka dni temu, teraz na gorzowskich stacjach benzynowych widać wyraźny skok cen. Co prawda nie wszyscy detaliści zdążyli zareagować, ale delikatna podwyżka jest już odczuwalna. Daleko nam jeszcze na szczęście do cen sprzed epidemii.

W niedzielne popołudnie najtaniej za litr benzyny bezołowiowej płaciliśmy na stacjach Faraon, Intermarche i OTL. Tam benzyna kosztowała 3,79 zł. Najdrożej, choć wciąż niesłychanie tanio jest na BP na Kasprzaka oraz na stacjach PKN Orlen – tam za litr benzyny bezołowiowej zapłacimy 4,04-4.09 zł.

Diesel najtańszy jest na stacji Faraon i Intermarche. Tam za litr ropy zapłacimy 3,89 zł. Nieco drożej jest na stacjach Auto-Benz i OTL. Najdrożej – tradycyjnie na BP przy Kasprzaka oraz na stacjach PKN Orlen na Al. 11 listopada, Myśliborskiej i Złotego Smoka. Tam litro oleju napędowego kosztuje 4,15.

Ceny autogazu są zbliżone na wielu stacjach. Najtaniej jest obecnie na ulicy Walczaka, tuż przy Powiatowym Urzędzie Pracy – 1,69 zł/litr, najdrożej na stacjach Auto-Benz – 1,80 zł/litr.

Aktualne ceny paliw, porównania i zestawienia możecie zobaczyć w naszej specjalnej zakładce PALIWA. Ceny aktualizujemy na bieżąco => https://gorzowianin.com/paliwa.html

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości