Wiadomości

Strażacy uratowali topiącego się konia

21 maja 2020, 09:24, red
fot. OSP Santok
Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło w środowy wieczór w miejscowości Santok. W starym korycie rzeki Warty topił się koń. Po dwugodzinnej akcji ratowniczej, strażakom udało się uratować zwierzę.

W środowy wieczór 20 maja o godz. 19.40 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Santok po drugiej stronie rzeki Warty topi się koń. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej – OSP Santok oraz ciężki samochód ratownictwa technicznego z JRG nr 1 w Gorzowie.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, okazało się, że zwierzę znajduje się po drugiej stronie Warty, w starym korycie rzeki. Strażacy musieli użyć łodzi, aby przepłynąć na drugi brzeg, a następnie przejść kilkaset metrów pieszo. Tam strażakom pomógł rolnik z ciągnikiem.

- Strażakom przy pomocy ciągnika rolniczego udało się wyciągnąć konia z wody. Zwierzę na szczęście przeżyło. Działania ratownicze trwały dwie godziny – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Więcej historii z regionu lubuskiego na: Lubuskie24.pl - najprawdopodobniej najlepszy portal w regionie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości