Wiadomości

Alarm bombowy w Nova Park i Askanie

4 maja 2020, 18:43, red
fot. czytelniczka Agata
W poniedziałkowe popołudnie służby otrzymały zgłoszenie o podejrzeniu podłożenia ładunku wybuchowego w dwóch galeriach handlowych w Gorzowie - Nova Park i Askanie. Na miejsce została wysłana straż pożarna i policja.

W poniedziałkowe popołudnie 4 maja po godz. 18.30 doszło do ewakuacji centrum handlowego Nova Park. Na miejsce wysłano straż pożarną i policję. Informacje o zdarzeniu otrzymywaliśmy od naszych czytelników na facebookowym profilu gorzowianin.com.

- Do centrum handlowego Nova Park i galerii Askana dotarł mail i informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Na terenie zarówno jednego, jak i drugiego obiektu miała znajdować się torba z bombą, która ma zostać zdetonowana za 30 minut – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

W centrum handlowym Nova Park podjęto decyzję o ewakuacji budynku i obsługa wyprowdziła na zewnątrz 250 osób jeszcze przed przybyciem służb na miejsce. Natomiast w przypadku galerii Askana policja zdecydowała, że nie zostanie przeprowadzona ewakuacja 100 pracowników i klientów.

AKTUALIZACJA

godz. 19 - Podbne maila o podłożeniu ładunku wybuchowego dostały galerie handlowe praktycznie w całej Polsce m.in. w Zielonej Górze, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie

Fotoreportaż


1/5 Ewakuacja Nova Park

1/5 Ewakuacja Nova Park

2/5 Ewakuacja Nova Park

2/5 Ewakuacja Nova Park

3/5 Ewakuacja Nova Park

3/5 Ewakuacja Nova Park

4/5 Ewakuacja Nova Park

4/5 Ewakuacja Nova Park

5/5 Ewakuacja Nova Park

5/5 Ewakuacja Nova Park

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości