Wiadomości

Niższy czynsz dla przedsiębiorców na czas remontu Chrobrego i Mieszka I

19 maja 2020, 20:33, red
fot. gorzowianin.com
Przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie ma potrwać do końca października 2021 roku. Przedsiębiorcy, którzy mają swoje lokale przy remontowanej ulicy i wynajmują je od miasta, mogą liczyć na obniżenie czynszu.

Remont 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I wraz z torowiskiem będzie podzielony na cztery etapy. Obecnie wykonawca inwestycji realizuje pierwszy etap, który obejmuje odcinek ul. Chrobrego od ul. 30 Stycznia do ul. Borowskiego oraz ul. Mieszka I od ul. Borowskiego do ul. Jagiellończyka. Etap drugi obejmie odcinek ul. Chrobrego od ul. Jagiełły do 30 Stycznia oraz Mieszka I od Jagiellończyka do ul. Mickiewicza. Etap trzeci to przebudowa ul. Mieszka I od ul. Mickiewicza do ul. Roosevelta. Natomiast na sam koniec, czyli etap IV zostanie remont ul. Chrobrego od ul. Jagiełły do ul. Pocztowej. Firma ZUE i FDO ma czas na realizację robót do końca października 2021 roku.

Każdy z etapów przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I wiąże się z utrudnieniami nie tylko dla mieszkańców i kierowców, ale również dla przedsiębiorców.. Dlatego też władze Gorzowa wychodzą z pomocą do osób prowadzących działalność przy remontowanej drodze.

Przedsiębiorcy z ul. Chrobrego i Mieszka I, którzy wynajmują lokal od miasta mogą liczyć na obniżenie stawki czynszu do 50%. Natomiast obniżka o kolejne 30% będzie możliwa w sytuacji udokumentowania spadku obrotów przez przedsiębiorcę o więcej niż 20% w ciągu miesiąca.

Szczegółowych informacji na temat ulg w opłatach czynszowych udzielają pracownicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Przedsiębiorcy zainteresowani obniżonym czynszem mogą dzwonić pod numer 601 875 298 lub 95 738 71 01.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości