Wiadomości

Co z miejskimi fontannami?

14 maja 2020, 13:45, red
fot. archiwum
Miejskie fontanny są nie tylko ozdobą miasta, ale również dają trochę ochłody w upalne dni. Dlatego też mieszkańcy Gorzowa zaczęli się dopytywać dlaczego fontanny nie zostały uruchomione tradycyjnie 1 maja.

Miejskie fontanny w Gorzowie każdego roku były tradycyjnie uruchamiane 1 maja i działały do końca września. Jednak w tym roku żadna z dziewięciu fontann na terenie miasta nie wypełniła się wodą, a wszystko przez pandemię koronawirusa.

- Decyzja o rezygnacji z miejskich fontann została podjęta po konsultacjach ze służbami sanitarnymi. Póki co zrezygnowaliśmy z fontann w miesiącu maju. Jeżeli kolejne przepisy sanitarne będą łagodzone, wówczas będziemy mogli pomyśleć nad uruchomieniem wodotrysków. Nie wykluczamy, że może stać się to w czerwcu. Decyzje w tej sprawie zapadną pod koniec maja – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Najpopularniejsze fontanny w Gorzowie znajdują się Starym Rynku (Pauckscha), w parku Górczyńskim (Motylia), na placu Grunwaldzkim, w parku Kopernika, na Kwadracie, dwie w „Parku Róż” oraz trzy pływające fontanny na rzece Warcie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości