Co z miejskimi fontannami?

14 maja 2020, 13:45, red
fot. archiwum
Miejskie fontanny są nie tylko ozdobą miasta, ale również dają trochę ochłody w upalne dni. Dlatego też mieszkańcy Gorzowa zaczęli się dopytywać dlaczego fontanny nie zostały uruchomione tradycyjnie 1 maja.

Miejskie fontanny w Gorzowie każdego roku były tradycyjnie uruchamiane 1 maja i działały do końca września. Jednak w tym roku żadna z dziewięciu fontann na terenie miasta nie wypełniła się wodą, a wszystko przez pandemię koronawirusa.

- Decyzja o rezygnacji z miejskich fontann została podjęta po konsultacjach ze służbami sanitarnymi. Póki co zrezygnowaliśmy z fontann w miesiącu maju. Jeżeli kolejne przepisy sanitarne będą łagodzone, wówczas będziemy mogli pomyśleć nad uruchomieniem wodotrysków. Nie wykluczamy, że może stać się to w czerwcu. Decyzje w tej sprawie zapadną pod koniec maja – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Najpopularniejsze fontanny w Gorzowie znajdują się Starym Rynku (Pauckscha), w parku Górczyńskim (Motylia), na placu Grunwaldzkim, w parku Kopernika, na Kwadracie, dwie w „Parku Róż” oraz trzy pływające fontanny na rzece Warcie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości