Wiadomości

Giełda zostanie otwarta jeszcze w maju

19 maja 2020, 15:00, red
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości dopytują się, kiedy zostanie ponownie otwarta giełda przy ul. Szczecińskiej. Zarządca giełdy, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji pracuje obecnie nad procedurami bezpieczeństwa na terenie targowiska. Natomiast prezydent Jacek Wójcicki zapowiada, że jej otwarcie planowane jest na najbliższą niedzielę.

Giełda przy ul. Szczecińskiej jest nieczynna od 15 marca, a decyzję o jej zamknięciu podjął dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie z powodu pandemii koronawirusa i ograniczeń, jakie wprowadził rząd.

Teraz, kiedy kolejne obostrzenia są już luzowane, mieszkańcy Gorzowa i okolic dopytują się coraz częściej, kiedy giełda zostanie w końcu otwarta. Tak było również w miniony weekend, kiedy portal gorzowianin.com został dosłownie zasypany pytaniami o giełdę. - Co z giełdą w Gorzowie? Skoro galerie są już otwarte może warto byłoby się zastanowić nad giełdą, gdzie mnóstwo osób kupuje warzywa, owoce czy też ubrania – napisała pani Angelika.

Jak się okazuje, całkiem możliwe, że giełda towarowo-samochodowa przy ul. Szczecińskiej zostanie otwarta już w najbliższą niedzielę 24 maja.

- Pracujemy nad stworzeniem bezpiecznych warunków zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Musimy spełnić minimum wymagań, które obowiązują na targowiskach. My jesteśmy gotowi, aby otworzyć giełdę już w najbliższą niedzielę, jednak ostateczna decyzja zostanie podjęta przez prezydenta Jacka Wójcickiego – mówi portalowi gorzowianin.com Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Z kolei rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa odpowiada, że trwają analizy procedur bezpieczeństwa. - Chcemy otworzyć giełdę tak szybko, jak będzie to możliwe. Decyzje w tej sprawie zostanie podjęta w najbliższych dniach – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

AKTUALIZACJA

- Podjąłem decyzję, że giełda przy ul. Szczecińskiej zostanie otwarta w najbliższą niedzielę 24 maja. Jesteśmy przygotowani, aby spełnić wszelkie normy bezpieczeństwa, na terenie targowiska będą dostępne płyny do dezynfekcji. Nie mamy co zwlekać z otwarciem giełdy, ponieważ też są to miejsca pracy - opowiada Jacek Wójciki, prezydent Gorzowa.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości