Wiadomości

Gorzów: Miasto szykuje się do otwarcia szkół dla klas 1-3

14 maja 2020, 12:39
Władze Gorzowa przygotowują się do otwarcia szkół podstawowych dla uczniów klas 1-3. Jednak jak podkreślają urzędnicy, jest wciąż wiele niewiadomych i czekają na dokładne wytyczne z ministerstwa edukacji.

Podczas środowej konferencji prasowej premier i minister edukacji ogłosili, że samorządy od poniedziałku 25 maja będą mogły wprowadzać opiekę nad dziećmi dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Jak podkreślał minister edukacji, w podstawówkach mają obowiązywać takie same restrykcje sanitarne, jak w żłobkach i przedszkolach, które w Gorzowie decyzją prezydenta Jacka Wójcickiego są otwarte od poniedziałku 16 maja.

Dyrektorzy szkół podstawowych mają zapewnić uczniom klas 1-3 zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Sprawdziliśmy czy w Gorzowie możemy liczyć na otwarcie szkół w ostatnim tygodniu maja.

- Przygotowujemy się do otwarcia szkół dla uczniów klas 1-3. Powinno się o stać w poniedziałek 25 maja, ale ten proces nie jest łatwy, ponieważ dostrzegamy pewne sprzeczności w konieczności zapewnienia wymogów bezpieczeństwa, czyli ograniczonej liczbie uczniów, wykonywania funkcji opiekuńczej, a obowiązkiem realizowania podstawy programowej. Proces przygotowania rozpoczęliśmy, ale czekamy na dokładne wytyczne z ministerstwa edukacji, który pozwoli nam na rozwianie tych wątpliwości - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

O tym, czy dziecko pójdzie do szkoły zdecydują ostatecznie rodzice. Jeżeli ktoś podejmie decyzję o powrocie do placówki, wówczas nauczyciele będą musieli zapewnić opiekę i zajęcia dydaktyczne. Tam gdzie to możliwe, ma być realizowana podstawa programowa.

Część rodziców cieszy się, że będzie mogło puścić w końcu dziecko do szkoły, ponieważ dzieci są już zmęczone zdalną nauką i siedzeniem przed komputerem, a poza tym tęsknią za swoimi rówieśnikami. Również sami rodzice są zmęczeni, bo wielu z nich musi pracować, a do tego być domowym pedagogiem i realizować z dzieckiem podstawę programową. Są jednak też osoby, które obawiają się o bezpieczeństwo swoich pociech i nie zamierzają ich posłać do szkoły.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości