Wiadomości

Pomoc drogowa - kiedy musimy skorzystać z ich usługi?

7 kwietnia 2020, 13:43
Samochód dawno już stracił znamiona przedmiotu luksusowego i stał się podstawowym środkiem komunikacji czy też narzędziem wykonywanej pracy zawodowej. Niestety jak większość konstrukcji mechanicznych o złożonej budowie, tak i on niekiedy ulega niespodziewanym awariom. Zarówno one, jak i wypadki czy stłuczki często wymagają wsparcia technicznego, które zapewnia profesjonalna pomoc drogowa w Gorzowie i innych miastach kraju.

Kiedy wydarzy się wypadek – wezwij pomoc drogową


Jednym z najpoważniejszych problemów, z jakimi spotykają się kierowcy jest udział w zdarzeniu drogowym. Może to być poważny wypadek lub niewielka stłuczka, jednak bez względu na ich powagę i rozmiar szkód – najczęściej wymagają wsparcia technicznego. Przepisy ruchu drogowego wyraźnie mówią, kiedy pojazd nie może poruszać się po drodze. Zgodnie z ich zapisem nawet stłuczony reflektor może narażać kierowcę na poważne konsekwencje.
Jeśli uczestniczyłeś w wypadku drogowym, który uniemożliwia ci kontynuowanie jazdy – wezwij pomoc drogową. Często z pozoru niegroźne zdarzenie powoduje uszkodzenia, które początkowo niewidoczne – prowadzą do poważnych konsekwencji. Pęknięty element zawieszenia czy niewłaściwa geometria kół to potencjalne ryzyko kolejnego, jeszcze poważniejszego w skutkach wypadku. Dlatego stosując prostą zasadę, że lepiej zapobiegać, przed dalszą drogą warto sprawdzić pojazd w warsztacie.

Miałeś stłuczkę czy wypadek na terenie województwa lubuskiego lub w jego pobliżu? Firma Igrom zagwarantuje Ci holowanie z Gorzowa Wielkopolskiego do wybranego warsztatu. Przystosowana laweta przewiezie również samochód ze znacznie poważniejszymi uszkodzeniami, który nie nadaje się do dalszej jazdy.

Autopomoc z Gorzowa na drobne problemy

Wypadki drogowe i stłuczki to nie jedyne zdarzenia, w których można szukać pomocy u specjalistów. Z pewnością każdy kierowca przynajmniej raz w życiu spotkał się z sytuacją, gdy pęknięta opona czy brak paliwa uniemożliwiały mu dalszą jazdę. Standardowym i bardzo częstym problemem jest rozładowany akumulator. Szczególnie zimą krótki postój na parkingu czy w zajeździe może się skończyć przykra niespodzianką.

Podróżujący na trasach z domu do pracy i z powrotem często rozwiązują te problemy własnymi metodami. Trudniej jest wówczas, gdy takie zdarzenie zatrzyma rodzinę w drodze na wakacje czy przedstawiciela formy w podróży służbowej. Nie zawsze jest wtedy potrzebna laweta z Gorzowa Wielkopolskiego. Z pewnością jednak przyda się wsparcie mechanika, który dowiezie paliwo lub zapomniane koło zapasowe. Kiedy możesz liczyć na autopomoc z Gorzowa? Pracownik firmy:

  • -dowiezie paliwo,
  • -dostarczy i zmieni koło,
  • -awaryjnie otworzy drzwi,
  • -uruchomi silnik po rozładowaniu akumulatora,
  • -wykona drobne naprawy na miejscu awarii.

Nie tylko awarie i holowanie


Pomoc drogowa w Gorzowie i w innych miastach kraju zazwyczaj kojarzy się z udzielaniem wsparcia podczas wypadków czy niespodziewanych awarii. Nie są to jednak wyłącznie sytuacje, w których można zadzwonić po specjalistów. Doskonała znajomość mechaniki pojazdowej, elektroniki czy elektryki sprawia, że profesjonaliści z serwisu są też świetnymi doradcami i opiniodawcami.

Jeśli planujesz zakup auta i chcesz mieć pewność, że nie kupisz przysłowiowego kota w worku, poproś o pomoc profesjonalistę. Wykwalifikowany i doświadczony pracownik pojedzie z tobą we wskazane miejsce lub też możesz zlecić przyprowadzenie auta do warsztatu. Skorzystanie z podnośnika, profesjonalnych narzędzi do diagnostyki i wiedzy pozwoli wykryć każdą usterkę. Często wystarczy prosty pomiar grubości lakieru, a dowiesz się, że oferowany pojazd był naprawiany i lakierowany.

Transport aut zza granicy i nie tylko

Laweta z Gorzowa Wielkopolskiego może się przydać jeszcze w innych sytuacjach. Jeśli kupujesz pojazd za granicą i chcesz go przewieźć do kraju, w profesjonalnym warsztacie zamówisz jego bezpieczny transport. Firma Igrom wykonuje holowanie z Gorzowa do dowolnego miejsca lub też w przeciwną stronę, transportując auto z Niemiec do Polski. Dzięki temu nie zastanawiasz się, jak przewieźć pojazd bez rejestracji czy prawa jazdy.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości