Wiadomości

Pobili i okradli bezdomnego

4 maja 2020, 17:04, red
fot. archiwum
W niedzielny wieczór na Kwadracie doszło do pobicia 53-letniego bezdomnego przez czterech mężczyzn. Jednego z agresorów zatrzymali pracownicy grupy interwencyjnej, którzy byli świadkami zdarzenia. Mężczyzna został przekazany policji, usłyszy zarzut rozboju.

Wszystko działo się w niedzielę 3 maja po godz. 23 na Kwadracie w rejonie ul. Dąbrowskiego i Krzywoustego. Bezdomny mężczyzna został pobity przez grupę czterech mężczyzn.

- Bezdomny 53-latek miał pić z kimś wcześniej alkohol. W pewnym momencie z bramy jednej z kamienic miał wyjść mężczyzna, który chciał zabrać bezdomnemu plecak. Dobiegło do niego jeszcze trzech mężczyzn i wszyscy zaczęli bić oraz kopać leżącego 53-latka. Zabrali mu plecak i portfel – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Całe to zdarzenie widzieli pracownicy grupy interwencyjnej Solid, którzy postanowili zareagować. Udało się im zatrzymać jednego z agresorów, natomiast pozostali uciekli. Na miejsce została wezwana policja, która przejęła zatrzymanego mężczyznę.

- Postawa pracowników ochrony jest godna pochwały, ponieważ zareagowali na ludzką krzywdę. Zatrzymany przez nich 50-latek usłyszy zarzut rozboju za który grozi do 12 lat więzienia. Policjanci zabezpieczyli okoliczny monitoring i będą starali się ustalić pozostałych sprawców – podkreśla Maludy.

Warto podkreślić, że pracownicy grupy Solid w ostatnim czasie zatrzymali 70-letniego kierowcę citroena, który był kompletnie pijany i doprowadził do wypadku. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości