Fabryczna jednokierunkowa czy dwukierunkowa? [sonda]

21 kwietnia 2020, 08:30, red
fot. archiwum
Urzędnicy czekają na głosy mieszkańców Gorzowa w sprawie organizacji ruchu na Zawarciu. Chodzi o to, jak ma wyglądać poruszanie się po ul. Fabrycznej i Waryńskiego. Zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja, władze miasta chcą poznać zdanie mieszkańców. A do wyboru są trzy warianty.

Na czas przebudowy ul. Śląskiej, została zmieniona organizacja ruchu przy ul. Fabrycznej i Waryńskiego. Pomimo tego, że remont Śląskiej skończył się w lutym, to ul. Fabryczna na odcinku od ronda ks. Sadownika do skrzyżowania z ul. Waryńskiego oraz ul. Waryńskiego pozostały drogami jednokierunkowymi. Wcześniej, przed remontem obie ulice były dwukierunkowe.

Jednokierunkowy fragment ul. Fabrycznej oraz ul. Waryńskiego ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. - Mieszkam przy ul. Waryńskiego i marzyłem o tym, aby Fabryczna była ulicą jednokierunkową. Trafiła się okazja w związku z remontem ul. Śląskiej. Jeździłem Fabryczną przez 20 lat i często mijaliśmy się na styk z innymi pojazdami. Jak z przeciwka jechał większy pojazd, to trzeba było zjeżdżać na chodnik, pomimo tego, że mój pas ruchu był wolny. Dla mnie taki stan rzeczy bardzo odpowiada i chciałbym, aby pozostało tak jak jest teraz. Jest o tysiąc razy bezpieczniej – opowiada pan Marek, mieszkaniec ul. Waryńskiego. Natomiast przeciwnicy narzekają, że muszą nadrabiać dodatkowe kilometry.

Dlatego też Urząd Miasta Gorzowa zanim podejmie ostateczną decyzję co do układu komunikacyjnego czeka na opinie mieszkańców Gorzowa. Urzędnicy proponują trzy możliwe rozwiązania.

Warianty organizacji ruchu na Fabrycznej i Waryńskiego

Wariant I – utrzymanie obecnego ruchu jednokierunkowego na Fabrycznej od ronda ks. Sadownika do Waryńskiego i Waryńskiego

Wariant II - przywrócenie układu komunikacyjnego sprzed przebudowy Śląskiej tzn. przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Fabrycznej i Waryńskiego

Wariant III – ul. Fabryczna od ronda ks. Sadownika do Waryńskiego będzie dwukierunkowa, natomiast ul. Waryńskiego jednokierunkowa.

Urzędnicy czekają na opinie mieszkańców do 30 kwietnia. Swój głos w sprawie wybranego wariantu można wysłać na maila wdr@um.gorzow.pl. Zachęcamy również do oddania głosu w naszej ankiecie.

Ankieta

Jaka powinna być ul. Fabryczna?

Chodzi o ul. Fabryczną na odcinku od ronda ks. Sadownika do skrzyżowania z ul. Waryńskiego oraz ul. Waryńskiego
  • Wariant I - jednokierunkowa ul. Fabryczna i Waryńskiego67.03%
  • Wariant II - dwukierunkowa Fabryczna i Waryńskiego26.88%
  • Wariant III - dwukierunkowa ul. Fabryczna i jednokierunkowa ul. Waryńskiego6.09%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 837

Fotoreportaż


1/3 Trzy warianty ul. Fabrycznej i Waryńskiego

1/3 Trzy warianty ul. Fabrycznej i Waryńskiego

2/3 Trzy warianty ul. Fabrycznej i Waryńskiego

2/3 Trzy warianty ul. Fabrycznej i Waryńskiego

3/3 Trzy warianty ul. Fabrycznej i Waryńskiego

3/3 Trzy warianty ul. Fabrycznej i Waryńskiego

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości