Miasto uruchamia pomoc psychologiczną dla gorzowian

11 kwietnia 2020, 11:27, red
fot. archiwum
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zdecydował o uruchomieniu miejskich ośrodków wsparcia, aby aktywnie włączyły się w pomoc dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej w trudnym czasie walki z pandemią. Pomocy będą udzielać psychologowie, terapeuci rodzinni i eksperci z zakresu pedagogiki i psychoterapii.
- Ze względu na konsekwencje psychologiczne, doświadczania trudnych emocji w wyniku epidemii Covid-19, w szczególności poczucia izolacji, zagrożenia i lęku, osoby potrzebujące wsparcia zachęcamy, by skorzystały z pomocy, wybierając numer telefonu, pod którym dyżurować będą specjaliści. Pomoc będzie można uzyskać w postaci konsultacji telefonicznej lub za pośrednictwem wizualnych kanałów komunikacji, jak na przykład skype – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Uruchomiony zostanie Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia Ofiar Przemocy oraz Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Gorzowie. Ponieważ sytuacja epidemiologiczna zmienia się z dnia na dzień, ważne jest, by każdy, kto w tym czasie czuje, że sytuacja go przerasta, mógł znaleźć fachową pomoc. Psychologowie będą udzielać takiego wsparcia przez telefon, a grafik dyżurów został skonstruowany tak, by pomagać niezależnie od pory dnia i nocy. Pomoc będzie świadczona do odwołania.

- Uruchomiliśmy mechanizm, który pozwoli wspierać osoby, potrzebujące pomocy psychologicznej w tym trudnym czasie. Często lęk, niekontrolowane emocje, czy konflikty rodzinne to sytuacje, z którymi musimy radzić sobie w dobie walki z epidemią i w ramach koniecznej izolacji społecznej. To trudna sytuacja i nierzadko znajdujemy się w niej pierwszy raz. Dlatego chcemy objąć wsparciem możliwie szerokie grono mieszkańców, którzy będą takiej pomocy szukali i potrzebowali - podkreśla Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Jak uzyskać pomoc?

- Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie. Numer do konsultacji psychologicznej: 95 7 214 215 oraz SKYPE: pomoc@oik.pl

Pracownicy ośrodka odbierają telefon przez całą dobę. Niemniej o poszczególnych porach dnia i nocy, dyżuruje inny specjalista: psycholog, pedagog i aspirant pracy socjalnej. Szczegółowy grafik dyżurów w załączeniu.

- Na podobnych zasadach pomocy będzie udzielał Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie. Tutaj również będzie można uzyskać fachową pomoc o każdej porze dnia oraz w nocy, dzwoniąc pod numer 95 721 41 60 . Telefon, w zależności od pory będzie odbierał inny specjalista. W załączeniu grafik dyżurów.

Obie placówki od wielu lat świadczą specjalistyczną pomoc mieszkańcom Gorzowa i powiatu. Pracują tutaj doświadczeni fachowcy, którzy na co dzień zmagają się z trudnymi sytuacjami rodzinnymi i indywidualnymi. Gotowi są pomóc, wesprzeć lub przeprowadzić przez trudny czas, udzielając porad telefonicznych.

- Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Oferta pomocy pracowników poradni skierowana jest zarówno do rodziców i nauczycieli, jak i dla dzieci i młodzieży. W razie potrzeby możliwe jest umówienie się z pracownikiem placówki na rozmowę za pośrednictwem skype.

Pracujący w placówce specjaliści pozostają do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00, pod numerem telefonu 95 7320 736, e-mail: zpppgorzow@wp.pl. Natomiast w godzinach 14:00 - 20:00 prowadzone będą konsultacje psychologiczne pod numerem 667 659 275 (szczegółowy grafik w załączeniu).


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości