Wiadomości

Rekrutacja do żłobków wyłącznie przez internet

9 kwietnia 2020, 09:45, red
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
W połowie kwietnia rusza nabór do żłobków miejskich w Gorzowie. Zgłaszanie dzieci do poszczególnych placówek będzie odbywać się za pomocą systemu elektronicznego do końca kwietnia. Z kolei papierową kartę zgłoszenia będzie można donieść dopiero w czerwcu.

Urząd Miasta Gorzowa informuje, że w środę 15 kwietnia rusza nabór do żłobków miejskich na rok szkolny 2020/2021 i odbywać się będzie wyłącznie za pośrednictwem systemu elektronicznego. Kartę przyjęcia dziecka do żłobka należy wypełnić na stronie www.eurzad.gorzow.pl /zakładka Edukacja/Nabory w terminie do 30 kwietnia 2020 roku.

W Gorzowie funkcjonują cztery placówki: Żłobek Miejski nr 1 przy ul. Wróblewskiego 50, Żłobek Miejski nr 2 przy ul. Obotryckiej 1, Żłobek Miejski nr 3 przy ul. Słonecznej 10 oraz Żłobek Miejski nr 4 przy ul. Maczka 23. Do żłobka przyjmowane są dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat, które mieszkają na terenie Gorzowa. Rodzice muszą złożyć kartę zgłoszenia tylko do jednego wybranego żłobka. Złożenie karty do więcej niż jednej placówki, wyklucza z rekrutacji. W żłobkach miejskich nie obowiązuje rejonizacja.

W związku z aktualną sytuacją i wprowadzeniem stanu epidemii, kartę w wersji papierowej wraz z załącznikami należy dostarczyć do wybranej placówki w terminie do 30 czerwca 2020 roku. Przyjęcie dziecka do placówki odbywać się będzie według liczby uzyskanych punktów rekrutacyjnych do danej grupy wiekowej, zgodnie z liczbą wolnych miejsc, którymi dysponuje żłobek w danym roku szkolnym. Co istotne, od tego naboru każde zaszczepione dziecko otrzyma dodatkowe punkty.

O tym, które dziecko dostało się do żłobka rodzice dowiedzą się w środę 8 lipca.

Harmonogram naboru

1. od 15 do 30 kwietnia - elektroniczne składanie kart zgłoszenia dziecka do żłobka przez rodziców / opiekunów prawnych

2. od 15 do 30 czerwca - składanie wersji papierowej kart zgłoszenia dziecka do żłobka przez rodziców / opiekunów prawnych wraz z dokumentami potwierdzającymi daną sytuację

3. od 1 do 07 lipca -weryfikacja przez Komisję Rekrutacyjną kart zgłoszenia i wymaganych dokumentów oraz wstępne przyjęcia dzieci do grupy

4. od 8 do 15 lipca - wywieszenie w żłobku następujących list dzieci: przyjętych na nowy rok szkolny; nieprzyjętych oraz odrzuconych z przyczyn formalnych

5. od 16 do 20 lipca -zebranie z rodzicami, obecność obowiązkowa

6. do 31 lipca - zawieranie umów określających szczegółowe zasady korzystania ze żłobka z rodzicami / opiekunami prawnymi dzieci przyjętych do żłobka. (Niepodpisanie umowy w terminie oznacza rezygnację z uczęszczania dziecka do żłobka i skutkuje skreśleniem z listy dzieci przyjętych).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości