Wiadomości

Gorzów: Pracownicy teatru szyją maseczki dla szpitala [film]

9 kwietnia 2020, 13:15, red
fot. Marcin Kluwak
W akcję szycia maseczek dla szpitala w Gorzowie włączyli się również pracownicy teatru, którzy w pracowni krawieckiej stworzyli prawdziwą taśmę produkcyjną. Szyciem maseczek zajmują się nawet osoby, które z maszyną do szycia mają do czynienia pierwszy raz w życiu.

W szycie maseczek dla szpitala zakaźnego przy ul. Walczaka w Gorzowie włączają się setki osób. Do tego grona dołączyła również pracownia krawiecka Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, która zamiast kostiumów scenicznych szyje teraz maseczki ochronne. W akcję zaangażowanych jest kilkanaście osób, w tym te które pierwszy raz w życiu mają do czynienia z maszyną do szycia.

- Pan dyrektor wpadł na pomysł, że jeżeli mamy pracownię krawiecką, to warto nawiązać współpracę ze szpitalem. Udało się i w szycie maseczek zaangażowali się wszyscy chętni pracownicy, w tym aktor Mikołaj Kwiatkowski, który bardzo szybko nauczył się szyć na maszynie. To jest takie pospolite ruszenie. Szyjemy już trzeci dzień i wszystko idzie bardzo sprawnie. Pomaganie buduje nas wewnętrznie i daje nam poczucie bycia potrzebnym – opowiada Ewa Kunicka z działu promocji Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie.

Praca w teatrze idzie pełną parą. Do tej pory załodze teatru udało się uszyć kilkaset bawełnianych maseczek ochronnych. Pierwsza partia maseczek trafiła już do szpitala w środowe popołudnie 8 kwietnia. Maseczki są wielokrotnego użytku. Są dwuwarstwowe, uszyte z naturalnej bawełny, a w środku mają wymienny wkład.

Każdy z pracowników, który zdecydował się włączyć w szycie maseczek ma przydzielone stanowisko pracy. Jedni wycinają materiał, kolejne osoby zszywają na maszynie maseczki, a następne prasują gotowe już maseczki. Pracownicy teatru zgodnie przyznają, że pomaganie jest fajne i cieszą się, że w ten sposób mogą przyczynić się do pomocy w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości