Wiadomości

Plaga kradzieży kratek i włazów kanalizacji deszczowej

6 marca 2020, 08:22, red
fot. Straż Miejska w Gorzowie
W ostatnich tygodniach doszło do kradzieży 15 włazów zabezpieczających studnie oraz 8 krat zabezpieczających wpusty kanalizacji deszczowej. Dlatego też władze Gorzowa oraz straż miejska apeluje o zgłaszanie takich kradzieży, ponieważ brak kratki czy włazu to zagrożenie dla życia i zdrowia gorzowian.

Kratki zabezpieczające wpusty kanalizacji deszczowej czy włazy do studzienek to łatwy łup dla złodziei, którzy tną je następnie na kawałki i oddają do skupu złomu. Niestety kradzież tych elementów to realne zagrożenie dla mieszkańców Gorzowa, którzy jeżeli wpadną do takiej niezabezpieczonej studzienki, mogą zrobić sobie krzywdę.

Tylko w tym tygodniu skradziono dwa włazy ze studni kanalizacji deszczowej przy ul. Grobla, jeden przy ul. Mazowieckiej. W ubiegłym tygodniu jeden właz zginął z ul. Brackiej, kolejny z ul. Mazowieckiej. Łącznie w ostatnich tygodniach skradziono 15 włazów zabezpieczających studnie oraz 8 krat zabezpieczających wpusty uliczne. Koszt uzupełnienia jednej kratki to 450 zł, natomiast włazu to 600 zł.

- Zwracamy się z apelem o natychmiastowe zgłaszanie kradzieży kratek i włazów kanalizacji deszczowej, ponieważ niezabezpieczone miejsce po studzience czy kratce może mieć tragiczne konsekwencje. Zwróciliśmy się również do policji i straży miejskiej o zwiększenie patroli oraz o jak najszybsze złapanie złodziei - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości