Plaga kradzieży kratek i włazów kanalizacji deszczowej

6 marca 2020, 08:22, red
fot. Straż Miejska w Gorzowie
W ostatnich tygodniach doszło do kradzieży 15 włazów zabezpieczających studnie oraz 8 krat zabezpieczających wpusty kanalizacji deszczowej. Dlatego też władze Gorzowa oraz straż miejska apeluje o zgłaszanie takich kradzieży, ponieważ brak kratki czy włazu to zagrożenie dla życia i zdrowia gorzowian.

Kratki zabezpieczające wpusty kanalizacji deszczowej czy włazy do studzienek to łatwy łup dla złodziei, którzy tną je następnie na kawałki i oddają do skupu złomu. Niestety kradzież tych elementów to realne zagrożenie dla mieszkańców Gorzowa, którzy jeżeli wpadną do takiej niezabezpieczonej studzienki, mogą zrobić sobie krzywdę.

Tylko w tym tygodniu skradziono dwa włazy ze studni kanalizacji deszczowej przy ul. Grobla, jeden przy ul. Mazowieckiej. W ubiegłym tygodniu jeden właz zginął z ul. Brackiej, kolejny z ul. Mazowieckiej. Łącznie w ostatnich tygodniach skradziono 15 włazów zabezpieczających studnie oraz 8 krat zabezpieczających wpusty uliczne. Koszt uzupełnienia jednej kratki to 450 zł, natomiast włazu to 600 zł.

- Zwracamy się z apelem o natychmiastowe zgłaszanie kradzieży kratek i włazów kanalizacji deszczowej, ponieważ niezabezpieczone miejsce po studzience czy kratce może mieć tragiczne konsekwencje. Zwróciliśmy się również do policji i straży miejskiej o zwiększenie patroli oraz o jak najszybsze złapanie złodziei - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości