Wiadomości

Ostatnie dni Tesco na Słowiańskiej [zdjęcia]

3 marca 2020, 18:11, red
Wszystkie sklepy na pasażu handlowym w Tesco przy ul. Słowiańskiej zostały zlikwidowane. Pozostały jedynie dwa czynne stoiska. Z kolei samo Tesco będzie funkcjonowało do 21 marca 2020 roku. Następnie cały budynek przejmie sieć Leroy Merlin Polska i dostosuje go do formatu sklepu budowlanego.

O sprzedaży marketu Tesco przy ul. Słowiańskiej pisaliśmy już wielokrotnie na portalu gorzowiain.com. Na początku 2020 roku z pasażu handlowego zaczęły znikać wszystkie punkty usługowe, a samo Tesco zaczęło oferować bardzo ograniczony asortyment. Mówiło się o tym, że sklep zakończy swoją działalność pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku.

Postanowiliśmy sprawdzić jak na początku marca wygląda likwidacja Tesco. Jak się okazuje, wszystkie sklepy na pasażu handlowym zostały już zamknięte - niektórzy właściciele zrobili to jeszcze w styczniu, a pozostali opuścili lokale do końca lutego. Na wszystkich witrynach wiszą kartki informujące o tym, gdzie dany sklep został przeniesiony. Na pasażu zostały jedynie dwa czynne stoiska - z hot dogami oraz e-papierosami.

Z kolei jeżeli chodzi o samo Tesco, to jego powierzchnia została ograniczona. Wiele działów zostało zlikwidowanych i ustawiono ścianki działowe. Nie możemy już kupić artykułów ogrodniczych, sprzętu rtv czy agd, nie ma również piekarni czy zbyt dużego wyboru mięsa i wędlin, okrojone jest również stoisko z warzywami i owocami. Magazyny również świecą pustkami, bo nie opłaca zamawiać się nowego towaru, a ten który pozostał trzeba sprzedać. Dlatego też wiele produktów znajdujących się jeszcze na półkach jest przecenionych – niektóre nawet o 50 procent.

Jeżeli już zdecydujemy się na zakupy w tym sklepie, to musimy się uzbroić w cierpliwość. Wszystko przez to, że zamknięte zostały wszystkie kasy obsługiwane przez kasjerki i korzystać można jedynie z kas samoobsługowych do których tworzyła się ogromna kolejka sięgająca połowy lodówek (widok jak tuż przed Wigilią).

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com od jednego z pracowników, którzy pozostali na pasażu, Tesco będzie funkcjonowało do 21 marca 2020 roku. Natomiast w kwietniu sklep przejmie Leroy Merlin Polska. Nowy właściciel zamierza rozpocząć prace adaptacyjne w drugim kwartale tego roku, czyli najpóźniej do czerwca 2020 roku.

- Nowe obiekty będą standardowymi, wielkoformatowymi sklepami Leroy Merlin oferującymi 30-40 tys. produktów dostępnych od ręki, a także usługi projektowania, transportu oraz montażu. Jednocześnie klienci będą mogli skorzystać z fachowej pomocy doradców klienta, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z realizacją projektów budowlano-remontowych. Oferta naszego nowego sklepu będzie tworzona wspólnie z lokalną społecznością, uwzględniając specyfikę potrzeb Gorzowa Wielkopolskiego i okolic związaną z domem i ogrodem – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Maksymilian Pawłowski, rzecznik prasowy Leroy Merlin Polska.

Oficjalne otwarcie sklepu Leroy Merlin planowane jest na przełomie 2020/21 roku.

Fotoreportaż


1/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

1/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

2/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

2/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

3/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

3/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

4/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

4/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

5/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

5/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

6/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

6/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

7/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

7/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

8/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

8/8 Likwidacja Tesco na Słowiańskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości