Imprezy w całym województwie odwołane

4 marca 2020, 21:25, red
fot. archiwum
Przez najbliższe 14 dni nie odbędą się żadne imprezy masowe na terenie województwa lubuskiego. Natomiast mecze sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności. To wszystko, to pokłosie pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w naszym województwie.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskie poinformował, że w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem w województwie lubuskim wspólnie z prezydentem Gorzowa i Zielonej Góry podjął decyzję o wstrzymaniu wszystkich imprez z udziałem publiczności organizowanych przez miasta, województwo i jednostki podległe. Zakaz obowiązuje od 4 marca przez 14 dni, czyli do 18 marca.

O zakazie udziału publiczności w meczu, boleśnie przekonali się kibice gorzowskich koszykarek, którzy nie zostali wpuszczeni na trybuny w środę 4 marca. To decyzja wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka, który zdecydował, że imprezy sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności. Dotyczy to również kolejnego meczu, który odbędzie się w sobotę 7 marca.

Z prośbą do premiera o wprowadzenie zakazu organizacji imprez masowych i odwołanie tych, które zostały już zaplanowane zwrócił się prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja. Czy to na podstawie decyzji administracyjnych, czy też z woli samych organizatorów mogą być odwoływane konferencje, imprezy sportowe czy koncerty.

W województwie lubuskim mamy obecnie potwierdzony jeden przypadek zakażenia koronawirusem. To 65-letni mieszkaniec Cybinki, który trafił na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze. Natomiast kolejne sześć osób trafiło na zielonogórski odział z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Tym razem są to mieszkańcy Międzyrzecza. Jest to m.in. czteroosobowa rodzina, w tym dwoje dzieci w wieku 2 i 4 lat. Jak się okazało, ojciec rodziny to strażak z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu dlatego też 38 strażaków z komendy zostało objętych kwarantanną domową, a budynek został zdezynfekowany. Teren miasta Międzyrzecz zabezpieczają strażacy z Gorzowa.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości