Rozbudowa ul. Myśliborskiej zakończy się przed czasem? [zdjęcia]

27 lutego 2020, 14:10, red
fot. Marcin Kluwak
Wszystko wskazuje na to, że przebudowa ul. Myśliborskiej w Gorzowie może zakończyć się szybciej, niż zakładano. Nie ma zimy, a pogoda dopisuje, więc tempo prac jest bardzo szybkie. Wykonawca zapowiada, że dwupasmowa droga może być gotowa nawet trzy miesiące wcześniej.

Od 30 stycznia kierowcy mogą jeździć nowym fragmentem ul. Myśliborskiej od ul. Berlińskiej do budynków Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. Kiedy ruch został przeniesiony na nową nitkę, wykonawca zajął się rozbiórką starej jezdni. Po czterech tygodniach prace zbliżają się do końca. Układane są warstwy podbudowy nowej drogi, a także krawężniki. Natomiast wylewanie asfaltu zaplanowane jest w drugim tygodniu marca. To oznacza, że po dwupasmowym 700-metrowym odcinku ul. Myśliborskiej będziemy mogli już jeździć już pod koniec marca.

Kiedy ruch zostanie puszczony nowym odcinkiem ul. Myśliborskiej, wykonawca przystąpi do kolejnego etapu prac. Tym razem na początku kwietnia rozpocznie się budowa dwóch rond - na skrzyżowaniu z ul. Dobrą oraz Berlińską. Obecnie w rejonie skrzyżowania z ul. Dobrą i Mironicką są wycinane drzewa. Łącznie na całym odcinku ul. Myśliborskiej zostaną wycięte 264 drzewa. Prace porządkowe trwają również na terenie Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, Równocześnie z budową rond ruszy budowa drugiej jezdni od Agrobiznesu do skrzyżowania z ul. Berlińską.

Inwestycją zajmuje się firma Budomex S.A. z podgorzowskiego Deszczna za kwotę 17,8 mln zł. Cała inwestycja powinna zostać zrealizowana do 23 listopada 2020 roku, jednak wykonawca zapowiada, że droga może być gotowa wcześniej niż zakładano – nawet do końca sierpnia 2020 roku.

Firma Budomex S.A. prowadzi równocześnie rozbudowę do dwóch pasów ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego.  Wykonawca ma czas do końca grudnia 2021 roku na ukończenie całej inwestycji. Koszt rozbudowy drogi krajowej nr 22 do dwóch pasów to 73 mln 998 tys. zł.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości