Wiadomości

Pierwszy odcinek Spichrzowej zostanie w końcu zostanie wyremontowany!

24 lutego 2020, 18:03, ak
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę pierwszego odcinka ul. Spichrzowej. Na początek zostanie wyremontowany fragment od ul. Składowej do ul. Chrobrego. Miasto ma na ten cel przeznaczone 4 mln 226 tys. zł. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, wówczas prace powinny zostać zakończone do 30 października 2020 roku.

Ulica Spichrzowa to obecnie jedna z najbardziej zniszczonych dróg w mieście, według wstępnych planów miała zostać wyremontowana jeszcze w 2019 roku, jednak ze względu na ciągnącą się przebudowę ul. Sikorskiego, remont musiał zostać przełożony. Według ostatnich informacji, Sikorskiego ma być gotowa do 21 czerwca 2020 roku. Dlatego też władze miasta ogłosiły w końcu przetarg na przebudowę pierwszego odcinka ul. Spichrzowej.

Miasto szuka firmy, która zajmie się remontem dziurawej drogi na odcinku od ul. Składowej do ul. Chrobrego. Urzędnicy czekają na zgłoszenia chętnych firm do środy 11 marca. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, wówczas teren budowy zostanie przekazany w ciągu 14 dni od daty zawarcia umowy. Natomiast pierwsze prace powinny ruszyć 14 dni od momentu przekazania wykonawcy terenu budowy. Firma, która wygra przetarg będzie miała czas na ukończenie inwestycji do 30 października 2020 roku.

W ramach pierwszego etapu modernizacji ul. Spichrzowej zostanie przebudowana droga wraz z chodnikami, a także zjazdy i skrzyżowania. Natomiast branża elektryczna obejmie przebudowę i budowę LED-owego oświetlenia drogowego, budowę sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych, a także doświetlenie przejść dla pieszych.

Natomiast kolejny etap przebudowy ul. Spichrzowej obejmie odcinek od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej oraz budowę nowego odcinka od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej. Tutaj prace będą mogły ruszyć najwcześniej w 2021 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości