Deptak na Wełnianym Rynku i Hawelańskiej do przebudowy

26 lutego 2020, 14:24, red
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na wybór wykonawcy, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej dla inwestycji jaką jest modernizacja deptaka przy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek oraz ul. Hawelańskiej. Po zmianach centrum ma być bardziej przyjazne dla mieszkańców, z zielenią i ogródkami gastronomicznymi.

Temat przebudowy ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej wywołał sporą dyskusję wśród mieszkańców Gorzowa i przedsiębiorców. Część ze zmian zaproponowanych przez miasto po prostu nie spodobała się gorzowianom. Zwłaszcza zabranie miejsc parkingowych i ustawienia w ich miejscu dużych donic. Urzędnicy chcą, aby centrum miasta było bardziej przyjazne dla mieszkańców, dlatego też chcą uspokoić ruch o zlikwidować nielegalne parkowanie na chodnikach i gdzie się da.

Aby wprowadzić te zmiany, władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na wybór wykonawcy, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej dla inwestycji jaką jest modernizacja deptaka przy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek oraz ul. Hawelańskiej. Miasto czeka na oferty firm do 5 marca.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała przygotować kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową, w tym projekt budowlany i wykonawczy, projekt zagospodarowania terenu, kosztorys inwestorski. A do tego pełnić nadzór autorski nad wykonawcą, który będzie przeprowadzał prace budowlane.

Docelowo w dalszym ciągu zostanie zachowana przejezdność ul. Wełniany Rynek. Miejsca postojowe na tej ulicy zostaną jednak zlikwidowane. Dostawy towarów dla przedsiębiorców będą mogły być prowadzone w godzinach od godz. 6 do 9. Natomiast na ulicy Hawelańskiej ruch samochodów i sposób parkowania będzie się odbywał na wcześniej obowiązujących zasadach. Ponadto ścisłe centrum Gorzowa ma być przyjazne dla mieszkańców i zielone. W planach jest utworzenia ogródków gastronomicznych i posadzenie drzew.

Fotoreportaż


1/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

1/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

2/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

2/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

3/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

3/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

4/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

4/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

5/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

5/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości