Wiadomości

Rusza proces Ukraińców, którzy śmiertelnie pobili mieszkańca Gorzowa

19 lutego 2020, 11:15, red
fot. archiwum
W czwartek przed Sądem Okręgowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie trzech obywateli Ukrainy, którzy są oskarżeni o śmiertelne pobicie mieszkańca Gorzowa. Grozi im do 10 lat więzienia.

Wszystko działo się 21 kwietnia 2019 roku pod sklepem z alkoholem przy ul. Sikorskiego. Wówczas doszło do bójki pomiędzy mieszkańcami Gorzowa, a obywatelami Ukrainy. To zdarzenie zakończyło się tragicznie dla 41-letniego gorzowianina, który zmarł trzy dni później w szpitalu.

Według relacji świadków, grupa Ukraińców miała wyzywać ekspedientkę pracującą w sklepie. Natomiast w jej obronie miała stanąć postronna osoba. Wówczas przed sklepem doszło do ataku trzech obywateli Ukrainy na czterech mieszkańców Gorzowa. Ukraińcy mieli użyć wobec gorzowian noży. Wszyscy uczestnicy bójki byli pod wpływem alkoholu – zarówno gorzowianie, jak i Ukraińcy.

- Powodem całej awantury i bójki było to, że jeden z Ukraińców został popchnięty i uderzony przez mieszkańca Gorzowa. Wrócił do domu i opowiedział o całym zdarzeniu swojemu bratu. Wtedy dwaj mężczyźni wraz ze swoim kolegą wrócili pod sklep, aby się zemścić. Wówczas doszło do pobicia mieszkańców Gorzowa – mówił w listopadzie ubiegłego roku prokurator Witkowski, ówczesny rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Wszyscy trzej mężczyźni, Jurij K. , Oleksandr K. , Denis H. usłyszeli zarzut pobicia trzech mężczyzn oraz pobicia ze skutkiem śmiertelnym 41-letniego mieszkańca Gorzowa. Ukraińcy mieli kopać i bić po całym ciele mieszkańców Gorzowa. Jeden z oskarżonych użył również noża, którym ranił dwóch mężczyzn, w wyniku czego doznali poważnych obrażeń. Natomiast 41-latek doznał obrażeń czaszkowo-mózgowych i niewydolności krążeniowo-oddechowej, która doprowadziła do zgonu mężczyzny po trzech dniach od bójki. Jurij K., Oleksandr K oraz Denis H. przyznali się do pobicia. Grozi im do 10 lat więzienia.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości