Wiadomości

Gorzowianie zatańczą przeciwko przemocy

13 lutego 2020, 11:14, red
fot. archiwum
Po raz kolejny Gorzów włączy się w akcję „Nazywam się Miliard”. Dlatego też w piątek 14 lutego na Kwadracie mieszkańcy miasta zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet.

W piątek 14 lutego o godz. 13.30 na Kwadracie odbędzie się happening "Nazywam się Miliard", czyli taniec miliona kobiet przeciwko przemocy. Tegoroczne hasło imprezy to "Tylko tak oznacza zgodę", które mówi o tym, że seks bez wyraźnej zgody to gwałt. Akcja „Nazywam się Miliard” odbywa się co roku w Walentynki w miastach na całym świecie. Co istotne, wszędzie tańczy się do tej samej piosenki w wersji angielskiej i polskiej – wszędzie jest to dokładnie taki sam układ "Break the chaine".

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich gorzowian. W akcji wezmą udział na pewno uczniowie gorzowskich szkół - IV Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Szkoły Podstawowej nr 1, 6 i 21. Taniec poprowadzi licencjonowany instruktor Zumba-Fitness Anna Patykiewicz. Uczestniczyć będzie również zespół taneczny Mirage.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości