Gorzowianie zatańczą przeciwko przemocy

13 lutego 2020, 11:14, red
fot. archiwum
Po raz kolejny Gorzów włączy się w akcję „Nazywam się Miliard”. Dlatego też w piątek 14 lutego na Kwadracie mieszkańcy miasta zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet.

W piątek 14 lutego o godz. 13.30 na Kwadracie odbędzie się happening "Nazywam się Miliard", czyli taniec miliona kobiet przeciwko przemocy. Tegoroczne hasło imprezy to "Tylko tak oznacza zgodę", które mówi o tym, że seks bez wyraźnej zgody to gwałt. Akcja „Nazywam się Miliard” odbywa się co roku w Walentynki w miastach na całym świecie. Co istotne, wszędzie tańczy się do tej samej piosenki w wersji angielskiej i polskiej – wszędzie jest to dokładnie taki sam układ "Break the chaine".

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich gorzowian. W akcji wezmą udział na pewno uczniowie gorzowskich szkół - IV Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Szkoły Podstawowej nr 1, 6 i 21. Taniec poprowadzi licencjonowany instruktor Zumba-Fitness Anna Patykiewicz. Uczestniczyć będzie również zespół taneczny Mirage.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości