Wiadomości

Elektryczne hulajnogi już w marcu w Gorzowie

12 lutego 2020, 21:09, ak
fot. Hulajnogi Gorzów
Gorzów jest kolejnym miastem, w którym pojawią się elektryczne hulajnogi Blinkee.city. Jednoślady na minuty będzie można wypożyczyć w naszym mieście już w połowie marca. Na początku do dyspozycji mieszkańców będzie 60 pojazdów.

W styczniu portal gorzowianin.com informował jako pierwszy, że w naszym mieście pojawią się elektryczne hulajnogi. Pojazdy na minuty pojawią się w Gorzowie za sprawą współpracy z największą polską siecią Blinkee.city. Teraz znamy już więcej szczegółów na temat tego przedsięwzięcia.

Na początek w Gorzowie pojawi się 60 elektrycznych hulajnóg, które zostaną ustawione w różnych częściach miasta. - Ilość hulajnóg w mieście będzie uzależniona od tego, jakie wzbudzą zainteresowanie wśród mieszkańców. Jeżeli takie rozwiązanie się przyjmie i gorzowianie będą chętnie korzystać z elektrycznych hulajnóg, wówczas zastanowimy się nad zwiększeniem floty - mówią osoby odpowiedzialne za sprowadzenie elektrycznych hulajnóg do Gorzowa.

Obecnie trwają jeszcze rozmowy z galeriami handlowymi i innymi zainteresowanymi podmiotami, które wyszły z propozycją, aby punkty z elektrycznymi hulajnogami zostały zlokalizowane w ich obrębie.

Jak wynika z komentarzy, mieszkańcy Gorzowa chcieliby, aby hulajnogi zostały ustawione na Starym Rynku, na Kwadracie, koło galerii Askana oraz Feeria, pod Nova Park, a także w parku Górczyńskim, przy Intermarche oraz hali Orbi na os. Staszica, przy ul. Słowiańskiej koło basenu, na gorzowskich bulwarach, koło Studni Czarownic oraz w okolicy największych szkół. Jednak tak naprawdę sami użytkownicy pokażą, gdzie jest największe zapotrzebowanie kiedy zaczną korzystać z hulajnóg.

Elektryczne hulajnogi według założeń mają pojawić się w Gorzowie w połowie marca, jednak wszystko jest uzależnione od pogody. Jak podkreślają organizatorzy, tylko pogoda może popsuć plany i przełożyć oficjalne otwarcie, które odbędzie się w centrum Gorzowa. Dokładne miejsce i czas zostanie podany na początku marca.

Jak korzystać z elektrycznych hulajnóg?

Aby skorzystać z hulajnogi trzeba będzie pobrać i zainstalować na naszym telefonie specjalną aplikację. Następnie zeskanować kod QR widoczny na hulajnodze, która zostanie od razu odblokowana i automatycznie się uruchomi. Pojazd będzie już gotowy do jazdy. Hulajnogi, które pojawią się w Gorzowie są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h, światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce - elektryczny oraz intuicyjny.

Użytkownik będzie musiał zapłacić 2,5 zł opłaty startowej za uruchomienie hulajnogi. Następnie za każdą kolejną minutę będzie płacił 0,49 zł. Z kolei postój hulajnogi kosztuje 9 gr za minutę.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości