Był na L4 i pojechał do Paryża. Wycieczką pochwalił się internecie

11 lutego 2020, 13:00, red
fot. archiwum
Mieszkańcy województwa lubuskiego wciąż kombinują na zwolnieniach L4. W całym 2019 roku roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych cofnął świadczenia 862 osobom na kwotę prawie 970 tys. zł. Stracił je m.in. mężczyzna, który zamiast wypoczywać w domu na L4, wybrał się w romantyczną podróż do Paryża, którą na bieżąco relacjonował na swoim facebooku.

Wciąż zdarzają się przypadki, kiedy wiele osób traktuje zwolnienie lekarskie jak dodatkowy urlop podczas którego wyjeżdża na wakacje, remontuje mieszkanie czy wyjeżdża za granicę do pracy, aby dorobić parę groszy. Oczywiście, pobierając w międzyczasie zasiłek chorobowy. Wiele z tych osób chwali się również swoimi wyjazdami na portalach społecznościowych, wrzucając zdjęcia oraz dokładnie opisując to co robiły. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w ten sposób mogą stracić zasiłek chorobowy i zostać skontrolowani przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W całym 2019 roku ZUS w Gorzowie i w Zielonej Górze cofnął świadczenia 862 osobom na kwotę prawie 970 tys. zł. W wyniku przeprowadzonej kontroli pod kątem zdolności do pracy, aż 451 osobom cofnięto zasiłki na kwotę ponad 244 tys. zł, ponieważ uznano je za zdolne do pracy. Natomiast aż 411 osób nie wykorzystywało zwolnienia zgodnie z zaleceniami lekarza, czyli zamiast np. odpoczywać w domu na L4 robiły zupełnie coś innego.

Wśród osób, które straciły świadczenia był mężczyzna, który zamiast wypoczywać w domu będąc na zwolnieniu L4, wybrał się na romantyczną wycieczkę do Paryża, o czym nie zapomniał na bieżąco relacjonować na facebooku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości