Handel w 2020 roku tylko w siedem niedziel

26 grudnia 2019, 17:36, red
Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o zakazie handlu zostaną zaostrzone. To oznacza, że będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu we wszystkie niedziele, jednak pojawią się wyjątki. Ustawa przewiduje siedem niedziel handlowych w roku – tuż przed Wielkanocą, Bożym Narodzeniem oraz po jednej w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Zmiany, która zostaną wprowadzone od 1 stycznia 2020 roku, to ostatni etap ograniczania handlu w niedzielę. Tym samym od przyszłego roku zacznie obowiązywać całkowity zakaz handlu i nie będzie możliwości zrobienia zakupów w ostatnią niedzielę miesiąca tak jak do tej pory.

Oczywiście ustawa o zakazie handlu zakłada wyjątki - będzie to siedem niedziel w ciągu całego roku. Oznacza to, że zakupy zrobimy w dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedną przed Wielkanocą i dodatkowo w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Tym samym po Nowym Roku zakupy zrobimy 26 stycznia, 5 kwietnia i 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia oraz 13 grudnia i 20 grudnia 2020 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości