Wiadomości

Uwaga! Gęsta mgła ogranicza widoczność na drogach!

21 grudnia 2019, 21:16
Uwaga kierowcy! Gęsta mgła ogranicza widoczność nawet do 50 metrów. Jak udało nam się zaobserwować, najgorsze warunki panują na drodze ekspresowej S3 w kierunku Skwierzyny. Tam momentami trzeba bardzo zwalniać.

Tym razem nie było żadnych ostrzeżeń z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Mgła pojawiła się tuż po zapadnięciu zmroku. O ile w samym Gorzowie zamglenia nie są tak odczuwalne, bo w wielu miejscach świecą latarnie, tak poza miastem jest o wiele gorzej.

Szczególnie niebezpiecznie jest na drodze ekspresowej S3 od Gorzowa w kierunku Międzyrzecza. Jak udało nam się zaobserwować, miejscami widoczność na drodze szybkiego ruchu spada do kilkudziesięciu metrów. „Mleko” jest też na drodze w kierunku Kostrzyna oraz na drodze pomiędzy Gorzowem a Santokiem.

Co to oznacza dla kierujących? Trzeba zachować wzmożoną czujność, zmniejszyć prędkość, powiększyć odstępy między pojazdami a co najważniejsze – włączyć światła przeciwmgielne. Przednie włączamy wtedy, gdy na drodze jest niedostateczna widoczność. Z tym że czynnikiem zmniejszającym przejrzystość powietrza nie musi być tylko mgła, a może być np. rzęsisty deszcz. Tylne światła należy koniecznie włączyć, jeśli widoczność spadnie poniżej 50 metrów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości