Wiadomości

Groził nożem starszej kobiecie

20 listopada 2019, 09:49, red
fot. Lubuska policja
Policjanci z Gorzowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło rano w mieszkaniu starszej kobiety. Mężczyzna zapukał do mieszkania seniorki, prosząc o pomoc w przygotowaniu posiłku. Kobieta zorientowała się, że z jej mieszkania zginął telefon, a kiedy poprosiła o jego zwrot napastnik wyciągnął nóż, po czym uciekł.

W poniedziałkowy poranek 18 listopada dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie dostał zgłoszenie, że na jednym z osiedli doszło do kradzieży rozbójniczej. Na miejsce skierowano policjantów kryminalnych.

- Okazało się, że do drzwi mieszkania starszej kobiety zapukał mężczyzna prosząc ją o pomoc w przygotowaniu posiłku, bo jak twierdził, nie jadł śniadania. Kobieta zaprosiła mężczyznę do mieszkania, pozostawiając go w jednym z pokoi, a sama zajęła się przygotowywaniem posiłku. Po powrocie z kuchni zorientowała się, że nie ma telefonu komórkowego, który wcześniej pozostawiła na meblach. Kiedy nakazała mężczyźnie aby oddał jej telefon, ten wpadł w złość, po czym wyciągnął nóż i uciekł z mieszkania – opowiada Marzena Śpiewak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Pokrzywdzona kobieta opisała napastnika, więc policjanci od razu zaczęli poszukiwania. W zaledwie kilka minut od zgłoszenia funkcjonariusze zauważyli na jednej z pobliskich ulic mężczyznę, który odpowiadał podanemu wcześniej rysopisowi. Podejrzanym okazał się 58-latek, który był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem.

- Śledczy znaleźli przy nim niebezpieczne narzędzia w tym nóż, którym groził pokrzywdzonej. Napastnik posiadał również kilka telefonów komórkowych, które jak ustalono nie należały do niego. Wśród nich znajdował się ten, który kilka minut wcześniej zabrał z mieszkania pokrzywdzonej. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu – mówi Śpiewak.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut związany z kradzieżą rozbójniczą. Decyzją sądu napastnik najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Trwa postępowanie w tej sprawie, a policjanci sprawdzają czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie innych podobnych przestępstw. Tym bardziej, że w przeszłości był już karany, w tym kradzieże i zniszczenia mienia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości