• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Pięciu mężczyzn usiłowało zabić 30-latka

18 listopada 2019, 12:28, red
fot. Lubuska policja
Pięciu mężczyzn usłyszało zarzut usiłowania zabójstw 30-letniego mieszkańca Gorzowa. Wszystko działo się w miniony weekend w bloku przy ul. Mikołajczyka, gdzie grupa mężczyzn rozwaliła drzwi mieszkania za pomocą siekiery i postrzeliły 30-latka. Kolejne trzy osoby usłyszały zarzuty zacierania śladów.

Wszystko działo się w piątek 15 listopada w jednym z mieszkań przy ul. Mikołajczyka w Gorzowie. Wówczas grupa mężczyzn rozwaliła drzwi mieszkania za pomocą siekiery i jak informowała wówczas policja brutalnie pobiła 30-latka. W sobotę 16 listopada doszło do zatrzymania 6 mężczyzn, natomiast w niedzielę zostały zatrzymane kolejne dwie osoby.

W poniedziałek 18 listopada w Prokuraturze Rejonowej w Gorzowie zostały przeprowadzone czynności z zatrzymanymi mężczyznami. Okazało się, że napaść na 30-latka była o wiele bardziej brutalna. - Pięciu mężczyzn usłyszało zarzut usiłowania zabójstwa 30-letniego mężczyzny, który usiłowali wtargnąć do mieszkania pokrzywdzonego i rozwalili siekierą drzwi mieszkania. Następnie padły strzały z broni palnej, a 30-latek został postrzelony w rękę. Z kolei pozostali trzej mężczyźni usłyszeli zarzut utrudniania postępowania i zacierania śladów – mówi portalowi gorzowianin.com Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie pięciu mężczyzn w wieku od 20 do 39 lat. Za usiłowanie zabójstwa grozi im od 8 do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Do sprawy została zatrzymana jeszcze dziewiąta osoba, ale ona ostatecznie nie usłyszała żadnych zarzutów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości