Nowa jakość lokalnej telewizji

14 listopada 2019, 11:44, red
Od poniedziałku gorzowianie będą mogli oglądać zupełnie odmienioną telewizję lokalną. Teletop Gorzów, który niedawno obchodził 15 rocznicę istnienia, zmieni się nie do poznania. Jest nowe studio, nowi prowadzący i wyższa jakość nadawania.

Zmienia się także nazwa telewizji. Od poniedziałku, 18 listopada mieszkańcy naszego miasta będą mogli oglądać Telewizję Gorzów – Teletop. Nazwa „teletop” jest marką sieci Multimedia Polska, która jest pozostałością po dawnej koncesji, jaką posiadał operator kablowy.

Od dłuższego czasu lokalna telewizja w Gorzowie dostępna jest we wszystkich sieciach kablowych: GTP, Jim-Sat, Insant i wspomnianej sieci Multimedia Polska. Dlatego też wraz z przebudową studia i całkowitą zmianą ramówki, zmieniła się też nazwa. Choć w koncesji istnieje jeszcze „teletop”, to właściciele stawiają na Gorzów. Stąd nazwa „Telewizja Gorzów”. Zmienia się też sposób nadawania. Sygnał dostępny był do tej pory w jakości SD, teraz jakość ma być o wiele lepsza.

- Otrzymywaliśmy informacje od naszych telewidzów, że jakość sygnału dostarczanego do operatorów nie jest zadowalająca. Dlatego też sukcesywnie przełączać będziemy sygnał dosyłany do poszczególnych sieci kablowych na HD. W pierwszej kolejności sygnał w HD otrzymają klienci dwóch sieci kablowych – Gorzowskiej Telewizji Przewodowej oraz Jim-Sat. Pracujemy też nad uruchomieniem nadawania w HD w sieci Multimedia Polska oraz Insant – mówi Marek Dziedzic, szef działu technicznego Telewizji Gorzów.

Cyfrowy sygnał Telewizji Gorzów dostępny będzie też w internecie. Program będzie można oglądać na całym świecie, dzięki popularnej platformie YouTube.

Zmienia się też ramówka, całkowicie wyburzone zostało dotychczasowe studio. W jego miejsce powstało nowoczesne, multimedialne studio, w którym codziennie nagrywane będą cykliczne programy. Sama oferta programowa będzie różnorodna.

- Chcemy stworzyć telewizję bardziej przystępną dla mieszkańców, a nie tylko dla wybranej grupy społecznej. Każdy znajdzie tutaj informacje ze swojego podwórka podane w zupełnie nowej formule. Programy będą krótsze i ciekawsze. Nie zabraknie sportu, kultury i relacji z codziennych, ważnych dla mieszkańców wydarzeń – mówi Anna Kluwak, wydawca Telewizji Gorzów.

Telewizję Gorzów w nowej odsłonie będziemy mogli obejrzeć już w najbliższy poniedziałek 18 listopada. Program wystartuje o godzinie 17:30.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości