Wiadomości

Gorzów: Nie będzie pokazu fajerwerków na Sylwestra!

13 listopada 2019, 11:28, ak
fot. archiwum
Władze Gorzowa zamierzają zrezygnować z miejskiego pokazu fajerwerków podczas Sylwestra 2019/2020. To byłaby pierwsza miejska impreza bez pokazu sztucznych ogni. O rezygnację z fajerwerków od lat walczyli obrońcy praw zwierząt.

Temat fajerwerków podczas sylwestrowej nocy budzi od lat wiele emocji. Obrońcy praw zwierząt co roku apelują do miast o zrezygnowanie z miejskich pokazów sztucznych ogni. Petycja w sprawie wydania zarządzenia o odstąpieniu od używania fajerwerków i innych materiałów pirotechnicznych podczas miejskich imprez, w tym również podczas Sylwestra wpłynęła w październiku 2018 roku do Urzędu Miasta Gorzowa. Natomiast w grudniu 2018 roku prezydent Jacek Wójcicki zapowiedział, że nie zamierza rezygnować z profesjonalnych pokazów fajerwerków w mieście i tak pokaz odbył się na przywitanie Nowego Roku 2019.

Teraz jak się okazuje, to mógł być ostatni taki pokaz z okazji Sylwestra. Jest już praktycznie przesądzone, że w tym roku podczas sylwestrowej nocy nie będzie fajerwerków na miejskiej imprezie.

- Do miasta płynie wiele sygnałów, żeby zrezygnować z fajerwerków. Jest grupa gorzowian, która argumentuje, że sztuczne ognie nie są zdrowe dla środowiska. Inni mówią o trosce o zwierzęta. Ale fajerwerki mają też wielką grupę zwolenników. Skłaniamy się ku temu, aby w tym roku zrezygnować z pokazu fajerwerków w mieście. Zrobimy to na próbę. Sztuczne ognie zastąpimy pokazem świateł.  Jesteśmy ciekawi opinii mieszkańców w tej sprawie – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Ankieta

Słuszna decyzja władz miasta o rezygnacji z pokazu fajerwerków na Sylwestra?

  • Tak 40.55%
  • Nie57.2%
  • Nie mam zdania2.25%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 2750

Pod znakiem zapytania wciąż jest miejsce gdzie odbędzie się miejski Sylwester 2019/2020. Miasto uważa, że w tym roku Bulwar Zachodni nie będzie dobrą lokalizacją do tej imprezy. Natomiast organizacją imprezy zajmie się po raz pierwszy Miejskie Centrum Kultury, a nie tak jak do tej pory Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

W ankiecie portalu gorzowianin.com "Gdzie powinien być organizowany miejski Sylwestr" głosy oddały 1164 osoby. Czytelnicy wybrali lokalizację - Na błoniach nadwarciańskich 26,29% (306 głosów), tuż za nią uplasował się Stary Rynek i nowy deptak na Sikorskiego 24,48% (285 głosów), natomiast na trzecim miejscu znalazła się dotychczasowa lokalizacja na bulwarze 12,75% (160 głosów).

Dalej znalazły się błonia przy Filharmonii Gorzowskiej 13,32% (155 głosów), plac w parku Słowiańskim 12,03% (140 głosów) oraz Kwadrat 5,33% (62 głosy). Z kolei inną lokalizację wybrało 4,81% czytelników (56 głosów).


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości