Wiadomości

Zabił jednym ciosem. Rusza proces 22-latka

10 listopada 2019, 17:25, red
fot. Lubuska policja
We wtorek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie 22-letniego Pascala U., który jednym ciosem spowodował u 31-letniego mieszkańca Gorzowa poważne obrażenia, których następstwem była śmierć mężczyzny. Grozi mu do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Wszystko działo się pod koniec marca przy ul. Mostowej w Gorzowie. 22-letni Pascal U. , mieszkaniec Nowej Soli oraz 31-letni Wojciech I., mieszkaniec Gorzowa byli uczestnikami zabawy w klubie Viva Disco z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca. Według nieoficjalnych informacji, pomiędzy mężczyznami miało dość do nieporozumienia, dlatego też około godz. 4 nad ranem 22-latek wybiegł z dyskoteki na dwór i zadał jeden cios 31-latkowi. Zaatakowany mężczyzna, upadł na chodnik. Zanim na miejsce przyjechało pogotowie, reanimację mężczyzny podjęli świadkowe. Niestety pomimo reanimacji, Wojciech I. zmarł w szpitalu.

Policjanci zatrzymali do sprawy pijanego 22-latka. Mężczyzna, kiedy wytrzeźwiał został przesłuchany. Prokurator postawił mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć. Pascal U. nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Natomiast sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował mężczyznę. Przez pół roku prokurator prowadził śledztwo w sprawie tego zdarzenia. W międzyczasie był przedłużany areszt 22-latka, na co skarżył się sam oskarżony. Prokurator przesłuchiwał świadków, analizował monitoring i zbierał niezbędny materiał dowodowy. W końcu, na początku września do sądu został skierowany akt oskarżenia.

Natomiast we wtorek 12 listopada w Sądzie Okręgowym w Gorzowie rusza proces w sprawie 22-letniego Pascala U. Prokurator postawił mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć 31-letniego Wojciecha I. Mężczyzna odpowie za uderzenie pięścią w głowę 31-latka w okolice żuchwy i spowodowanie w ten sposób pęknięcia lewej tętnicy kręgowej, co doprowadziło do masywnego krwotoku wewnątrz czaszkowego oraz powstania krwiaka mózgu. Te obrażenia spowodowały zgon mężczyzny.

Pascal U. nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Mężczyźnie grozi od 5 do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości