Policja podsumowała akcję „Znicz”

4 listopada 2019, 09:50, red
fot. Lubuska policja
Od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada na drogach województwa lubuskiego była prowadzona akcja „Znicz 2019”. Przez cztery dni doszło do 10 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 10 zostało rannych. Natomiast policjanci zatrzymali 28 pijanych kierowców.

W ramach akcji „Znicz 2019” na drogach województwa lubuskiego służbę pełniło 250 policjantów ruchu drogowego. Policjanci od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada byli obecni przede wszystkim w rejonach cmentarzy, gdzie natężenie ruchu było największe.

Przez cztery dni akcji w województwie lubuskim doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 10 zostało rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 28 pijanych kierowców.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 49-letni obywatel Białorusi, którego policjanci zatrzymali w niedzielę 3 listopada na autostradzie A2 w powiecie świebodzińskim. Mężczyzna kierujący ciężarówką miał w swoim organizmie 2,5 promil alkoholu. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca pod wpływem alkoholu spowodował w niedzielę 3 listopada wypadek przy ul. Koniawskiej w Gorzowie. Obywatel Ukrainy miał w swoim organizmie 2 promile alkoholu.

Natomiast do najbardziej tragicznego wypadku doszło w piątek 1 listopada na os. Bermudy w podgorzowskim Wawrowie. 26-letni kierowca volkswagena zderzył się czołowo z kierującym volvo. Kierujący volkswagenem wyleciał z auta i znalazł się pod samochodem. Niestety 26-latek zmarł pomimo reanimacji, natomiast 39-letni kierowca volvo został ranny i trafił do gorzowskiego szpitala.

Do drugiego śmiertelnego wypadku na terenie województwa lubuskiego doszło w sobotę 2 listopada na drodze krajowej nr 32 w pobliżu miejscowości Dzikowo (pow. krośnieński). 44-letni kierujący oplem jadąc od strony Krosna Odrzańskiego w kierunku Gubina zjechał na lewy pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna zginął na miejscu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->