Nie bierz grabek ze sobą, sprzęt wypożyczysz za darmo na cmentarzu [film]

11 października 2019, 15:09, ak
fot. Anna Kluwak
Mieszkańcy Gorzowa, którzy porządkują groby swoich bliskich już nie muszą brać ze sobą narzędzi do sprzątania. Wszystko przez to, że na początku października na gorzowskim cmentarzu, zarządca ustawił dwa stojaki z niezbędnym sprzętem ogrodniczym. Całkowicie za darmo można wypożyczyć grabki, łopatę czy konewkę.

Na początku października na gorzowskim cmentarzu pojawiły się dwa stojaki ze sprzętem ogrodniczym. Można tam znaleźć grabki, haczki, konewki, szpadle, wiaderka czy worki na śmieci. Wszystko można bezpłatnie wypożyczyć na czas sprzątania grobów swoich bliskich. Pierwszy ze stojaków jest ustawiony tuż przy bramie głównej cmentarza, natomiast drugi koło kaplicy.

- Pomysł nie jest nowy. Takie stojaki funkcjonują już na kilku cmentarzach w Polsce. Są tutaj podstawowe narzędzia ogrodnicze, które można wykorzystać podczas sprzątania grobów bliskich. Mają one przede wszystkim ułatwić mieszkańcom te porządki, ponieważ nie każdy ma możliwość przechowywania tego sprzętu przy grobie bądź wożenia tego na cmentarz – tłumaczy Karolina Rzepecka, dyrektor Inneko SPZ.

Jeżeli pomysł się sprawdzi i narzędzia będą wracać na stojaki, to Inneko SPZ planuje ustawienie kolejnych narzędzi w różnych częściach cmentarza. Administrator gorzowskiej nekropolii ma świadomość, że dwa stojaki na tak duży cmentarz to za mało. Docelowo takich punktów ma być osiem, a może nawet i więcej.

Takie rozwiązanie bardzo chwalą mieszkańcy. - Bardzo podoba mi się to rozwiązanie. Nie trzeba już nosić tego sprzętu ze sobą. Naprawdę jest to świetny pomysł, bo pod ręką jest to co potrzeba. Byłoby dobrze, gdyby takie punkty pojawiły się również w innych częściach cmentarza, w tym przy bramie numer dwa - mówi Andrzej Glinka, który porządkował obelisk pożyczonym sprzętem.

Na gorzowskim cmentarzu z dnia na dzień ruch coraz większy. Przed nam czas porządków,, więc darmowe narzędzia sprawdzą sie doskonale.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości