Będzie plan dla boiska na Sadach [film]

9 października 2019, 15:43, red
fot. Marcin Kluwak
Gorzowscy radni Koalicji Obywatelskiej przygotowali uchwałę w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego dla działki przy ul. Siedzikówny-Inki i Kościuszki, gdzie obecnie jest boisko. Radni chcą w ten sposób zablokować możliwość budowy czegokolwiek na tym terenie. Wszystko przez to, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczyn uzyskała warunki zabudowy dla tej działki, a na budowę bloku na boisku nie zgadzają się mieszkańcy.

Na początku września portal gorzowianin.com informował jako pierwszy o tym, że na boisku do piłki nożnej i terenach zielonych przy ul. Siedzikówny-Inki i Kościuszki mogą powstać bloki mieszkalne. Inwestorem miałaby zostać Spółdzielnia mieszkaniowa Górczyn do której należy teren. Władze spółdzielni wystąpiły do Urzędu Miasta Gorzowa o warunki zabudowy na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego i taką decyzję otrzymały.

Mieszkańcy os. Sady, którzy dowiedzieli się, że w miejscu boiska może powstać blokowisko byli bardzo zaskoczeni. Podkreślali, że nie wyobrażają sobie, aby w tym miejscu miały zostać wybudowane bloki, ponieważ z boiska codziennie korzysta masa dzieci i osób dorosłych.

Dlatego też gorzowscy radni postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i przygotowali uchwałę w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego dla działki na której obecnie znajduje się boisko.

- Słuchając głosu mieszkańców postanowiliśmy skierować do prezydenta projekt uchwały, który zakłada przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Ta uchwała zablokuje wszystkie inwestycje. Chcemy, aby plan pokazywał, że ten teren będzie miejscem rekreacji i nie będzie mógł być zabudowany. Jeśli ta uchwała zostanie podjęta, to niepokoje mieszkańców się skończą i to miejsce pozostanie zieloną enklawą - mówi Robert Surowiec, radny Koalicji Obywatelskiej.

Teraz projekt uchwały trafi do prezydenta, który będzie miał 60 dni na jego zaopiniowanie. Tym samym planem zagospodarowania przestrzennego radni zajmą się najpóźniej na listopadowej sesji Rady Miasta.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x